معاون علوم پزشکی گیلان، از ورود ۳۶ هزار دوز جدید واکسن کرونا به استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: همه افرادی که دوز اول را دریافت کرده اند، تا پایان هفته دوز دوم را نیز تزریق خواهند کرد و از شنبه هفته آینده تزریق دوز اول از سر گرفته می شود.

به گزارش تالشان نیوز دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، وضعیت کرونایی استان گیلان را همچنان قرمز دانست و اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته بالغ بر ۳۵۰ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم.

وی از بستری بودن بیش از ۱۹۵۰ بیمار کرونایی در سطح استان گیلان خبر داد و افزود: نزدیک به دو هزار بیمار سرپایی نیز در حال دریافت درمان هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۲۶۱ بیمار را بدحال و بستری در بخش های مراقبت های ویژه و آی.سی.یو دانست و اضافه کرد: همچنان باید پروتکل های بهداشتی از جمله ماسک زدن و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ را رعایت کنیم.

حیدرزاده، زنان باردار را یکی از گروه های پرخطر در دوران شیوع کرونا دانست و تصیریح کرد: واکسیناسیون زنان باردار در سطح کشور و استان گیلان از چند روز گذشته آغاز شده و لذا در هر شهرستان یک مرکز واکسیناسیون مجزا برای زنان باردار در نظر گرفتیم که می توانند از طریق تماس با ۴۰۳۰ از مکان آن جهت مراجعه و تزریق واکسن آگاه شوند.

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه روزانه ۱۵ هزار نفر را واکسینه خواهیم کرد، گفت: همه افرادی که دوز اول را دریافت کرده اند، تا پایان هفته دوز دوم را نیز تزریق خواهند کرد و از شنبه هفته آینده تزریق دوز اول از سر گرفته می شود.