معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرماندار تالش خبر داد

فرمانداری تالش افزایش سهمیه آرد نانوایان را پیگیری می‌کند

تالشان نیوز : زینب افراز روز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مرداد و شهریور ماه برای تعدادی از نانوایی ها سهمیه فوق العاده آرد از استان تامین کردیم و برای مهر ماه نیز سهمیه فوق العاده تقاضا کرده ایم.

وی افزایش جمعیت به علت زاد و ولد و رواج مهاجرت به تالش، گردشگرپذیر بودن این شهرستان، بیماری برخی از شاطرها، تعطیلی خودسرانه تعدادی از نانوایی ها، گرانی برنج و افزایش تقاضای خرید نان را از دلایل تشکیل صف در مقابل برخی نانوایی ها اعلام کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار تالش ادامه داد : برای برخورد با مصادیق تعطیلی خودسرانه، کم فروشی و دیگر تخلفات نانوایی ها کارگروه تعزیرات آرد و نان را فعال کرده ایم و تذکر کتبی و شفاهی، قطع موقت و در نهایت حذف سهمیه آرد در انتظار نانوایان متخلف است.

افراز، میزان سرانه آرد هر شهروند را ماهانه هفت و نیم کیلوگرم اعلام و اضافه کرد: میزان مصرف سرانه نان، افزایش قابل توجهی یافته است و باید با تامین آرد به موقع، کمبودها مرتفع شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار تالش بالا بودن هزینه های پخت نان و افزایش بهای آب، برق، گاز و اجاره نانوایی ها را از مشکلات نانوایان عنوان و تصریح کرد: دغدغه های نانوایان را درک و لمس می کنیم اما افزایش بهای نان در اختیار فرمانداری نیست و هیچ نانوایی حق ندارد به بهانه مقرون به صرفه نبودن پخت نان مرتکب تخلف شود.

او به وجود ۴۰۰ نانوایی در تالش اشاره و ابراز امیدواری کرد با نظارت مستمر بازرسان کارگروه آرد و نان، فعالیت کارگروه تعزیرات آرد و نان، پیگیری افزایش سهمیه آرد، همکاری نانوایان و همراهی مردم مشکل نان به زودی برطرف شود.