امینی: هرگونه افزایش قیمتی در سایر کالاها غیرقانونی است

هشدار جدی تعزیرات به نانوایی‌هایی که ساعت کاری را رعایت نمی‌کنند

به گزارش تالشان نیوز ، به نقل از شبستان، مرتضی امینی در گفت‌وگوی خبری با بیان اینکه در بحث آرد و نان اختیارات دیگری هم به سازمان تعزیرات حکومتی تفویض شده است اظهار داشت: تا قبل از اجرای طرح ساماندهی توزیع آرد این کالای استراتژیک، بخش عمده‌ای از این کالا به عنوان قاچاق از کشور خارج می‌شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان با بیان اینکه پرونده‌های بسیار زیادی در این نهاد در باب قاچاق آرد وجود دارد، ابراز داشت: افزایش قیمت تنها مختص همان چهار قلم کالایی است که دولت اعلام کرده و سایر کالاها را به هیچ عنوان شامل نمی‌شود.

امینی از نظارت سازمانهای جهاد کشاورزی، سازمان صمت و تعزیرات حکومتی بر بازار عرضه کالاها خبر داد و افزود: هرگونه افزایش قیمتی در سایر کالاها غیرقانونی است مگر اینکه با تایید سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه نان سنتی هیچگونه افزایش قیمتی نداشته است، تصریح کرد: در همین راستا در چند روز گذشته برخورد قانونی و شدیدی با نانوایی های مختلف داشتیم که به دلایل مختلف قصد کم فروشی و کران فروشی را داشتند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان از پلمپ نانوایی‌های متخلف و نصب بنر به عنوان متخلف بر روی سر درب آنها خبر داد و اضافه کرد: این دسته از نانوایی ها اصرار به تخلف کم فروشی و گران فروشی داشتند و چندین بار هم به آنان تذکر داده شده و تشکیل پرونده هم انجام شده بود.

امینی یادآور شد:‌ اعتقادمان بر این است که عمده واحد‌های صنفی استان گیلان بسیار منصف و از خود مردم هستند اما با افزایش اختیاراتی که توسط سران قوا به سازمان تعزیرات حکومتی داده شده با هرگونه اقدام غیرقانونی که مخل مسائل اقتصادی باشد برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در چند روز گذشته با کمک سایر دستگاهای نظارتی حدود ۳۴ تن روغن، ۲۴ تن شکر و سایر کالاهای احتکار شده توقیف شدند افزود: تمامی این کالاها در سطح بازار عرضه شد و پرونده‌های اتهامی آنها هم در قالب رسیدگی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان به تمام متخلفان بازار هشدار داد و اظهار داشت: در صورت مشاهده اخلال و تخلف در حوزه کالاها به ویژه نان برخورد شدید اتفاق می‌افتد از طرفی از مردم هم می‌خواهیم از طریق سامانه ۱۳۵ در امر نظارت بر بازار به ما کمک کنند.

امینی در مورد ساعت کاری نانوایی ها هم توضیحاتی ارائه داد و با بیان اینکه عدم رعایت ساعات کاری موجب ایجاد صف‌های طولانی در جلوی نانوایی‌ها شده است خاطرنشان کرد: در صورت عدم رعایت ساعت کاری توسط نانوایی‌ها مردم می‌توانند موارد را به دستگاهای نظارتی اطلاع بدهند تا هم حوزه نظارتی و هم خوزه قضایی نسبت به برخورد با متخلفان اقدام نمایند