علیرضا غفاری عضو شورای سهر لیسار و نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکل سهمیه آرد و نان در این استان، گفت: قوت غالب اکثر مردم استان گیلان، برنج بوده اما اکنون با افزایش قیمت برنج، نان تبدیل به قوت غالب شده و نیاز مردم نیز افزایش پیدا کرده است و بدیهی است که سهمیه آرد هم باید افزایش پیدا کند متاسفانه دولت هم نگاه ویژه‌ای به این مسئله ندارد.

به گزارش تالشان نیوز : علیرضا غفاری نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکل سهمیه آرد و نان در این استان، گفت: سرانه آرد استان گیلان نسبت به بقیه استان‌ها کمتر است.

وی افزود: سهمیه آرد برخی شهرستان‌های استان، حتی از سهمیه استانی نیز پایین‌تر است.

غفاری خاطرنشان کرد: قوت غالب اکثر مردم استان گیلان، برنج بوده اما اکنون با افزایش قیمت برنج، نان تبدیل به قوت غالب شده و نیاز مردم نیز افزایش پیدا کرده است و بدیهی است که سهمیه آرد هم باید افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون انرژی، صنعت، معدن و کشاورزی شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: گاهی مردم برای خرید سه، چهار عدد نان، چهار ساعت در صف بمانند که این وضعیت اصلاً در شأن آن‌ها نیست و دولت هم متأسفانه نگاه ویژه‌ای به این مسئله ندارد.

غفاری در پایان درخواست کرد، سرانه آرد استان گیلان افزایش پیدا کند و شهرستان‌هایی نیز که سهمیه آن‌ها حتی کمتر از استان است نیز حداقل به ازای هر نفر ۱۲ کیلوگرم سرانه آرد، برسد.