فرماندار تالش در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان که با حضور نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد بیان داشت : با تلاش و پیگیری نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی و استاندار گیلان رشد بودجه و اعتبارات شهرستان تالش با 250 درصد رشد در قالب بیش ار 110 طرح به 170 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش تالشان نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری تالش جلسه کمیته برنامه شهرستان به ریاست مهندس کیا عاشوری و با حضور نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در محل فرمانداری تالش برگزار گردید.

فرماندار تالش در این جلسه بیان داشت : با تلاش و پیگیری نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی و استاندار رشد بودجه و اعتبارات شهرستان تالش با ۲۵۰ درصد رشد در قالب بیش ار ۱۱۰ طرح به ۱۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

مهندس کیا عاشوری گفت : این سهم از اعتبارات شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان، ، سه درصد نفت و گاز ، ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده و اعتبارات ملی و استانی در نظر گرفته شده است.

فرماندار تالش ضمن تاکید بر استفاده اعتبارات با محوریت تکمیل طرح‌های نیمه تمام و در دست احداث و با اولویت نیاز شهرستان، بترتیب از سهم بخش‌های آب و فاضلاب با محوریت حل مشکل آب رسانی ، بنیاد مسکن و …..خبر داد.

مقام عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه تالش بعد از رشت بیشترین بودجه را از لحاظ شاخص جمعیت و وسعت دریافت کرده است، و با توجه به توزیع عادلانه اعتبارات بین دستگاه های اجرایی، توجه به مناطق محروم را جزو اولویت کاری ادارات دانست.