رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: طبق مصوبه مجلس محدوده‌هایی که تا سال ۹۸ جزو منطقه آزاد انزلی بوده به آن باز می‌گردد؛ همچنین قرار است ۲۰۰۰ هکتار جدید به محدوده منطقه آزاد انزلی افزوده شود.

به گزارش تالشان نیوز : کاظم دلخوش، با بیان اینکه از چهار سال گذشته لایحه افزایش محدوده منطقه آزاد انزلی را در کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیری کردیم و کارهای آن انجام شد، اظهار کرد: دو سال گذشته این لایحه به صحن مجلس آمد و مصوب شد.

وی با اشاره به مشکلات محدوده ۶۰۰۰ هکتاری شهرستان بندرانزلی در اطراف منطقه آزاد انزلی جهت توسعه، افزود: طبق مصوبه مجلس محدوده‌هایی که تا سال ۹۸ جزو این منطقه بوده به آن باز می‌گردد؛ همچنین قرار است ۲۰۰۰ هکتار جدید به محدوده منطقه آزاد انزلی افزوده شود که شامل فرودگاه سردار جنگل رشت و شهرک های صنعتی خمیران انزلی، سپید رود رشت و ضیابر صومعه سرا است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با بیان اینکه ۲۰۰۰ هکتار مذکور در مجلس تصویب شد، اما رای شورای نگهبان را دریافت نکرد، عنوان کرد: شورای نگهبان این مصوبه را با دو اشکال زیست محیطی و کاربری زمین های کشاورزی به مجلس برگشت داد.

دلخوش، با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با شورای نگهبان و رفت و برگشت به مجلس جهت کاهش مشکلات زیست محیطی و جلوگیری از تغییر کاربری، اضافه کرد: این ۲۰۰۰ هکتار را جایگزین و به منطقه آزاد انزلی اضافه کردیم.

وی افزایش تردد به منطقه آزاد انزلی و جذب سرمایه گذاری در مناطق افزوده شده را از جمله اهداف این مصوبه دانست و گفت: به زودی شاهد رشد اقتصادی گیلان از طریق افزایش سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در این منطقه خواهیم بود که برای مردم گیلان و بندرانزلی فرصت محسوب می شود.

رئیس مجمع نمایندکان گیلان همچنین از افزایش محدوده تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی خبر داد و خاطرنشان کرد: قبلا محدوده تردد را تا ۵۰ کیلومتر و سپس ۸۰ کیلومتر افزایش دادیم که با پیگیری های وزیر اقتصاد و مجمع نمایندگان استان مصوبه هیئت دولت را جهت تردد با پلاک منطقه آزاد انزلی تا آستارا، رودسر و رودبار گرفتیم.