بردیا دانشور توانست در مسابقات قهرمانی کشور بالاتر از استاد بزرگ سید خلیل موسوی و استاد بزرگ احسان قائم مقامی به مقام قهرمانی شطرنج کشور دست پیدا کند.

به گزارش تالشان نیوز به نقل از ایرنا مسابقات قهرمانی کشور با حضور ۱۴ بازیکن در ۱۳ دور به میزبانی مازندران برگزار شد، که در نهایت بردیا دانشور توانست با کسب ۹.۵ امتیاز در سن ۱۶ سالگی قهرمان کشور شود.

همچنین در این مسابقات به ترتیب استاد بزرگ سیدخلیل موسوی در جایگاه دوم و استاد بزرگ احسان قائم مقامی در رده سوم جای گرفتند.

بردیا دانشور که به عنوان جوان ترین استاد بین المللی کشور شناخته میشود در کارنامه خود مقام های متعدد ملی و بین المللی را در رده های سنی با خود به همراه دارد .

مسابقات شطرنج قهرمانی ۲۰۱۷ جهان در رده سنی نونهالان از جمله رویدادهایی بود که بردیا دانشور به عنوان تنها بازیکن ایرانی این رویداد در رده سنی زیر ۱۲ سال شرکت کرد و موفق شد در دو بخش سریع و برق آسا صاحب عنوان های دوم و سوم جهانی شود.

این نابغه ۱۶ ساله شطرنج کشور ، فعالیت خود در این ورزش را از سن ۶ سالگی با حمایت پدر و مادر خود اغاز کرد و حال بعد از گذشت یک دهه بر فراز اسمان شطرنج کشور قرار گرفته است .