تولید مستند نیمه بلند “نوای بهشت” روایتی از زندگی خدیجه رزداری (بانوی نی نواز تالشی) به کارگردانی علیرضا شانه چیان و به تهیه کنندگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان به پایان رسید. مستند ” نوای بهشت ” روایتی ار زندگی خدیجه رزداری ، بانوی نی نواز تالشی است .

به گزارش تالشان نیوز به نقل از حکایت گیلان : خدیجه رزداری متولد سال ۱۳۱۴ است. در گیلان اغلب او را با نام «خجو» یا «خدیجه‌خاله» می‌شناسند، زبان مادری او تالشی است و فارسی را به‌سختی صحبت می‌کند.

 رزداری از هنرمندانی است که هنر نی نوازی را به صورت تجربی فرا گرفته و در جشنواره های مختلفی حضور داشته است.خدیجه نی نواز به شغل دامداری مشغول است و قطعاتی که می نوازد نوای ساز چوپانی اوست.

عوامل تولید مستند : راوی : مهتا صدری،بازیگر: عسل کامیاب،کارگردان : علیرضا شانه چیان،مدیر تصویربرداری : یاسر قربانی،تصویر هوایی : سپیده کشاورز ،صدابردار : ابوالفضل شانه چیان ، منشی صحنه و گریم : تارا مرادی تدوین : علیرضا شانه چیان، مجری طرح : موسسه چند منظوره اکسون وتهیه کننده : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان می باشد.

گفتنی است کارگردان این مستند علیرضا شانه چیان، عکاس و مستند ساز خبری ، متولد ۱۳۶۲ در استان گیلان و شهرستان رشت و دارای تحصیلات مقطع کارشناسی الکترونیک می باشد .وی مستند سازی را از سال ۱۳۸۰ بصورت تجربی آغاز نمود و با همکاری با اساتید و هنرمندان به دانش و تجربیات خود افزود.

شانه چیان ساخت مستندهایی چون ( ننه صنم بر ) ، ( از عشق تا ایثار ) ، ( مسیر زندگی ) ، ( صدای خرشت ) ، ( آقا جان) و … را در کارنامه خود دارد.

گفتنی است وی تا کنون ده ها عنوان مستند خبری نیز تولید کرده که در خبرگزاری ها ، پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی منتشر گردیده است.