اقتصادی Archives - پایگاه خبری تالشان نیوز
اقدام وزارت جهاد کشاورزی ضد برنجکاران؛ یارانه کود برنج حذف شد! 08 آذر 1401
نجفی در تذکر شفاهی؛

اقدام وزارت جهاد کشاورزی ضد برنجکاران؛ یارانه کود برنج حذف شد!

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس از وزیر جهاد کشاورزی خواست به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کود نسبت به تصمیم حذف یارانه کود محصول برنج تجدیدنظر کند.

کیوی‌کاران گیلان برای صادرات محصول در سامانه سماک ثبت‌نام کنند 08 آذر 1401

کیوی‌کاران گیلان برای صادرات محصول در سامانه سماک ثبت‌نام کنند

سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: کیوی‌کاران استان برای صادرات کیوی باید در سامانه سماک ثبت‌نام کنند تا صادرات محصولات شناسنامه دار و دارنده گواهی سلامت دوباره شروع شود.

تا کار اقتصاد به دست کاربلد و متخصص نیفتد و مدیران تریبونی و کم تجربه در پست های مهم باشند، باید نگران مملکت بود 07 آذر 1401
روزنامه اطلاعات:

تا کار اقتصاد به دست کاربلد و متخصص نیفتد و مدیران تریبونی و کم تجربه در پست های مهم باشند، باید نگران مملکت بود

دقت درمحتوای بسیاری ازمصاحبه ها،سخنرانی ها، اطلاعیه ها وغیره نشان می دهد وقتی از بسیاری از مدیران اقتصادی سوالی درباره چالش های مختلف پرسیده می شود، یا کلی گویی می کنند و بیانیه می خوانند یا درمقام منتقد بیرونی به توضیح دادن درباره ریشه های ایجاد مشکل و عوامل تعیین کننده آن دردستگاه تحت مدیریتشان می پردازند و مدتها شرح وبسط می دهند که چرا چنین شده است.

<a href="https://www.irna.ir/news/84952146/شفافیتی-بر-چالش-آمارهای-اشتغالزایی-در-گیلان">شفافیتی بر چالش آمارهای اشتغالزایی در گیلان</a> 05 آذر 1401

شفافیتی بر چالش آمارهای اشتغالزایی در گیلان

"بیکاری" یکی از زهرآگین‌ترین واژه ها در نطر افراد جامعه است که با بازماندن سالانه بسیاری از جوانان از بازار کار، طعم تلخش روان خانواده ها را می‌آزارد و بحدی تلخ است و زیاد که اعلام آمار اشتغالزایی نیز گاه آوای تردید از گوشه و کنار برمی‌خیزاند و رسانه را مجاب به پی‌جویی می‌کند.

رقم «وام» اشتغالزایی کارفرمایانی که مددجویان را به کار می‌گیرند ۴ میلیاردتومان شد 05 آذر 1401

رقم «وام» اشتغالزایی کارفرمایانی که مددجویان را به کار می‌گیرند ۴ میلیاردتومان شد

رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بند ب تبصـره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ که براساس آن مبلغ ۱۰ هزار میلیـارد تومان برای تسهیلات اشتغال به جامعه هدف سازمان بهزیستی اختصاص داده شده است، شرایط پرداخت وام‌های اشتغال به مددجویان را تشریح کرد.

<a href="https://www.khabaronline.ir/news/1698858/محبوب-ترین-ماشین-ایران-۲-میلیون-گران-شد-افزایش-قیمت-خودرو-ادامه">محبوب‌ترین ماشین ایران ۲ میلیون گران شد/ افزایش قیمت خودرو ادامه دارد؟</a> 03 آذر 1401

محبوب‌ترین ماشین ایران ۲ میلیون گران شد/ افزایش قیمت خودرو ادامه دارد؟

قیمت خودرو همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده‌ است. کارشناسان معتقدند اگر دلار در کانال‌های فعلی ثابت بماند، بازار خودرو در روزهای آینده نیز با افزایش قیمت‌ها همراه خواهد شد.

توقیف مرسدس بنز قاچاق در آستارا 03 آذر 1401
فرمانده انتظامی گیلان خبر داد

توقیف مرسدس بنز قاچاق در آستارا

فرمانده انتظامی گیلان از توقیف یک دستگاه خودرو مرسدس بنز قاچاق در شهرستان آستارا خبر داد و اظهار کرد: بنا بر نظر کارشناسان مربوطه ارزش خودرو قاچاق، ۸۰ میلیارد ریال است.

وزیر اقتصاد زمان اجرای کالابرگ الکترونیک را اعلام کرد 01 آذر 1401

وزیر اقتصاد زمان اجرای کالابرگ الکترونیک را اعلام کرد

سخنگوی اقتصادی دولت سیزدهم گفت: طرح کالابرگ الکترونیک پس از آنکه در یک استان به شکل آزمایشی پیاده شد، از ماه‌های آینده برای کل کشور انجام می شود.

ظلم مضاعف بر زنان کارگر/ بانوانی که به خاطرِ «نان» از خیلی چیزها می‌گذرند! 01 آذر 1401

ظلم مضاعف بر زنان کارگر/ بانوانی که به خاطرِ «نان» از خیلی چیزها می‌گذرند!

توقع داریم ادارات کار استان‌ها کم کاری نکنند و بازرسان به صورت متناوب و پیوسته ناظر بر عملکرد اجرای قوانین در بنگاههای اقتصادی باشند؛ دولت نباید زنان کارگر را در این وانفسای اقتصادی تنها بگذارد.

تیر خلاص جراحی اقتصادی بر تفریح مردم / ابرتورم بر کدام کالاها تاثیر داشت؟ 28 آبان 1401

تیر خلاص جراحی اقتصادی بر تفریح مردم / ابرتورم بر کدام کالاها تاثیر داشت؟

آمارها نشان می‌دهد که از مهرماه سال گذشته تا مهرماه سال‌جاری روغن مایع ۲۸۹ درصد، سیب‌زمینی ۱۵۳ درصد، ماکارونی ۱۳۸ درصد، رشته آش ۱۰۶ درصد، رب گوجه ۸۳ درصد، قند ۸۱ درصد، برنج ۱۳۸ درصد و مرغ با ۱۲۱ درصد، با افزایش قیمت روبرو شده‌اند.