سیاسی Archives - پایگاه خبری تالشان نیوز
لزوم تداوم وحدت میان شیعه و سنی با تقویت اشتراکات/ توجه ویژه دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت اهل تسنن در کشور / تشکیل شورای مشورتی با بهره‌گیری از نخبگان مذاهب مختلف 16 تیر 1401
استاندار در نشست صمیمی با جمعی از فرهیختگان و علمای اهل تسنن گیلان عنوان کرد؛

لزوم تداوم وحدت میان شیعه و سنی با تقویت اشتراکات/ توجه ویژه دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت اهل تسنن در کشور / تشکیل شورای مشورتی با بهره‌گیری از نخبگان مذاهب مختلف

استاندار گیلان با بیان اینکه بنده نماینده عالی دولت برای تمامی اهالی مردم گیلان هستم ، گفت: سفر چندین باره بنده به تالش و رضوانشهر، گواه بر این امر است که هیچ تفاوتی میان شرق و غرب گیلان قائل نیستم و فرمانداران و بخشداران باید به نیازهای اهل تسنن در روستاها توجه کنند زیرا همه مردم در جمهوری اسلامی ولی نعمتان این نظام مقدس هستند.

انتصابات جدید در استانداری گیلان 16 تیر 1401
با صدور احکامی از سوی دکتر عباسی صورت گرفت؛

انتصابات جدید در استانداری گیلان

با صدور احکامی از سوی استاندار گیلان؛ مشاور استاندار در امور جوانان، مسئول پیگیری امور مربوط به گروه های جهادی و سرپرستان معاونت برنامه ریزی فرمانداری تالش و بخشداری مرکزی بندرانزلی منصوب شدند.

رئیسی: صدور قطعنامه علیه ایران در حین مذاکره، غیرمسئولانه بود / آمریکا باید تصمیم بگیرد که به الزامات مذاکره و توافق پایبند بماند 14 تیر 1401

رئیسی: صدور قطعنامه علیه ایران در حین مذاکره، غیرمسئولانه بود / آمریکا باید تصمیم بگیرد که به الزامات مذاکره و توافق پایبند بماند

رییس جمهور گفت: اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در پیشنهاد صدور قطعنامه در شورای حکام در زمانی که مذاکره برای توافق در جریان است، اقدامی غیرمسئولانه و ناقض روح مذاکره و توافق و بیانگر تناقض رفتاری آنها است.

قطع برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی پرمصرف گیلان 13 تیر 1401

قطع برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی پرمصرف گیلان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از قطع برق ادارات پرمصرف در شهر رشت و ۴ شهرستان دیگر خبر داد.

جذب غیر قانونی در گیرو دار انتخاب شهردار تالش ! 12 تیر 1401
شکست تبانی در انتخاب شهردار تالش

جذب غیر قانونی در گیرو دار انتخاب شهردار تالش !

شنیده ها حکایت از ان دارد در کوران انتخاب شهردار تالش یکی از اعضای شورای شهر شرط کمک به جذب فرزند لیدر انتخاباتی عضو دیگر شورای شهر را میپذیرد تا بتواند رای وی را برای کاندیدای مطلوب خود جهت تصدی کرسی شهرداری تالش ، جذب کند ولی در نهایت این تبانی منجر به انتخاب شهردار مطلوب انان نشد اما فرزند لیدر انتخاباتی این عضو شورا که پهلوانانه این طرح را اجرا کرد از طریق پیمانکار جذب شرکت خدماتی شهرداری تالش شد.

«میثم الوان‌پور» رسماً به عنوان شهردار آستارا انتخاب شد | مراسم معارفه امروز برگزار می‌شود 04 تیر 1401
با حکم دیوان عدالت اداری؛

«میثم الوان‌پور» رسماً به عنوان شهردار آستارا انتخاب شد | مراسم معارفه امروز برگزار می‌شود

درحالی که حکم از مدت‌ها پیش، استاندار گیلان بنا به رای اکثریت اعضای شورای شهر آستارا حکم انتصاب میثم الوان‌پور را صادر کرده بود اما هیچگاه مراسم معارفه او برگزار نشد.

افتتاح طرح ساحلی تازه اباد شهرستان رضوانشهر 02 تیر 1401

افتتاح طرح ساحلی تازه اباد شهرستان رضوانشهر

همزمان با اولین روز از تابستان طرح ساحلی تازه آباد در شهرستان رضوانشهر افتتاح شد

دیدار حسن محمدیاری با وزرای ورزش وجوانان و بهداشت و درمان 31 خرداد 1401

دیدار حسن محمدیاری با وزرای ورزش وجوانان و بهداشت و درمان

نماینده تالش در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزارای بهداشت و درمان و ورزش و جوانان ضمن پیگیری مطالبات حوزه انتخابیه خود در این حوزه خواستار تخصیص اعتبار جهت تجهیز ورزشگاه پوریای ولی و بیمارستان شهید نورانی تالش به دستگاه ام آر آی شد.

انتقاد مقامات نظام پزشکی و نظام پرستاری از اظهارات رئیس جمهور | لطفا عذرخواهی کنید! 31 خرداد 1401

انتقاد مقامات نظام پزشکی و نظام پرستاری از اظهارات رئیس جمهور | لطفا عذرخواهی کنید!

به دنبال نقل قول رئیسی از جانب رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، جمعی از چهره های نظام پزشکی و نظام پرستاری کشور نسبت به آن موضع گیری کردند.

استیضاح فاطمی امین با موافقت هیئت رئیسه مجلس به جریان افتاد 30 خرداد 1401

استیضاح فاطمی امین با موافقت هیئت رئیسه مجلس به جریان افتاد

علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آیین نامه داخلی با موافقت هیات رییسه، استیضاح فاطمی امین در مجلس به جریان افتاده و به کمیسیون تخصصی ارجاع شده است.