رئیس سازمان صمت گیلان:

۵۳۰ واحد تولیدی در گیلان غیرفعال است | ۳۰ درصد واحدهای غیرفعال استان قابل احیا است

به گزارش تالشان نیوز ، تیمور پورحیدری صبح شنبه در جلسه مجمع نمایندگان استان گیلان با مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در محل دبیرخانه مجمع، با اشاره به وجود هزار و ۸۵۰ واحد تولیدی فعال در سطح استان، اظهار کرد: در مجموع ۵۳۰ واحد تولیدی استان گیلان راکد و غیرفعال است.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه ۳۰ درصد واحدهای غیرفعال استان قابل احیا است، افزود: برای این منظور نیازمند پایش مجدد وضعیت سرمایه گذاران و شناسایی عارضه‌های موجود و رفع آن‌ها در کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع هستیم.
وی با بیان اینکه بانک‌ها به دنبال بدهی و دریافت مطالبات خود بوده و قصدی برای کمک به واحدهای تولیدی ندارند، ادامه داد: طی دو سال اخیر حدود ۱۷ واحد تولیدی راکد تحت تملک بانک‌ها را وارد مدار تولید کردیم.

پورحیدری با اشاره به اینکه ۱۲۰ واحد تولیدی تحت تملک بانک‌ها هستند، تصریح کرد: ۳۱ واحد راکد و غیرفعال را تا اردیبهشت ماه امسال به مدار تولید برمی‌گردانیم.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه ۵۲ معدن فعال، ۲۵ معدن غیرفعال و ۳۱ معدن متروکه در استان وجود دارد، گفت: گسترش فعالیت‌های معدنی و رفع موانع تولید، راه اندازی ده معدن راکد با سلب صلاحیت از بهره بردارانی که آن‌ها را راکد گذاشتند و تعرفه محدوده‌های اکتشافی به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی برای سرمایه‌گذاری و تدوین بانک اطلاعات مصالح ساختمانی استان از جمله اقدامات برای تحقق شعار سال است.