استاندار گیلان در نشست هیئت دولت اعلام کرد

۳۸۹ واحد مسکونی و تجاری شهرک امام زاده ابراهیم شفت در آتش سوخت

استاندار گیلان در نشست با رئیس جمهورگفت: از این تعداد واحد‌های خسارت دیده فقط ۱۱۸ واحد تجاری و مسکونی این شهرک بیمه آتش سوزی دارند.

به گزارش تالشان نیوز دکتر اسدالله عباسی در نخستین نشست اعضای هیئت دولت با استانداران به ریاست دکتر سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در تهران، گزارشی از آخرین وضعیت خسارت‌های ناشی از حریق امام‌زاده ابراهیم شفت به رئیس جمهور ارائه کرد و افزود: ۳۸۹ واحد مسکونی و تجاری در قالب ۱۲۰ ساختمان کامل تخریب شده که فقط ۱۱۸ واحد مسکونی و تجاری این شهرک پوشش بیمه‌ای داشتند.

استاندار گیلان گفت: متولیان بیمه در حال ارزیابی‌های نهایی خسارات منطقه حادثه دیده امام زاده ابراهیم شفت هستند که به زودی روند پرداخت خسارت به اهالی منطقه آغاز خواهد شد.

دکتر اسدالله عباسی با بیان اینکه طبق ارزیابی‌های اولیه از سوی بنیاد مسکن گیلان با همکاری دهیاری روستای امام زاده ابراهیم شفت ، در حادثه آتش سوزی این روستا ، ۳۸۹ واحد مسکونی و تجاری در قالب ۱۲۰ ساختمان کامل تخریب شده و نیاز به ساختن دوباره دارد و نقشه برداری واحد‌های آسیب دیده از حریق امام زاده ابراهیم از امروز آغاز شده است.

وی با ابراز خرسندی از دستور وزیر کشور در خصوص پرداخت تسهیلات به افراد آسیب دیده در حریق امام زاده ابراهیم شفت و حمایت دولت از این افراد ، افزود: یکی از مهم‌ترین مباحث پیگیری ، پوشش بیمه‌ای واحد‌های این شهرک بود که کارشناسان بیمه پس از ارزیابی برای این واحد‌ها تشکیل پرونده داده اند تا بتوانند به صاحبان این واحد‌ها خسارت پرداخت کنند.

وی با اشاره به استقرار یک خودروی آتش‌نشانی در امام زاده ابراهیم شفت و استفاده نشدن از خدمات اطفای حریق هنگام وقوع حادثه آتش سوزی، اضافه کرد: برای جبران این کوتاهی و تکرار نشدن چنین حوادثی، مقرر شد برای آتش نشانی روستای امام زاده ابراهیم شفت و انجام خدمات نیرو جذب شود.