بنگاه اقتصادی یا بنگاه سیاسی ؟

یار دیرین بهمن محمدیاری به عنوان مدیر عامل کارخانه چوکا منصوب شد.

به گزارش تالشان نیوز : باقر کاظمی معاونت اداری و منابع انسانی کارخانه چوکا طی حکمی از سوی سرپرست شرکت سرمایه گذاری تاپیکو سازمان تامین اجتماعی جایگزین ایرج زمانی فرد شد

باقر کاظمی شهردار اسبق شهر ماسال که از سال ۹۹ وارد مجموعه کارخانه چوکا شده بود از نزدیکان و یاران سیاسی بهمن محمدیاری نماینده ادوار حوزه انتخابیه تالش ماسال رضوانشهر و نماینده فعلی حسن محمدیاری میباشد.

این انتصاب به جهت بومی بودن سرپرست جدید مجتمع چوب و کاغذ ایران از سوی برخی محافل به خصوص طرفداران نماینده تالش مورد تحسین واقع شد اما از طرفی به سبب بی تجربگی کاظمی در مدیریت صنعتی به نگرانی ها در خصوص آینده این بنگاه اقتصادی دامن زده است.

بنگاه اقتصادی که برای بسیاری از مدیران به مثابه پله ی ترقی و پیشرفت برای ورود به عرصه های مدیریتی ملی بوده و برای بسیاری از مدیران ملی و نامدار کشور که ماموریت خدمت در چوکا را یافته اند به باتلاق بی ابرویی تبدیل شده است.

انچه که همه متخصصان در حوزه صنعت به اشتراک نظر در خصوص افول صنعت بزرگ کارخانه چوکا رسیده اند ، نه تغییر مدیران است و نه گماشتن نیروی بومی و یا تغییر دولت ها و ارکان قدرت ، بلکه نبود عزم ملی در تغییر سیاست های کلان کشور در حوزه ی چوب و کاغذ میباشد.

باید دید آیا ترکیب بومی بودن مدیرعامل جدید کارخانه چوکا و نزدیکی سیاسی وی با نماینده حوزه انتخابیه تالش به شکوفایی این قطب صنعتی بزرگ تبدیل خواهد شد و یا از بنگاه اقتصادی به بنگاه سیاشی تغییر ماهیت خواهد داد ؟