طی دو روز گذشته انجام شد؛

کشف حدود ۳۴ تن روغن خوراکی احتکار شده در استان گیلان

به گزارش تالشان نیوز ، مرتضی امینی شامگاه گذشته در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر بازار همزمان با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، اظهار کرد: در همین راستا کمیته اقدام مشترک در استان گیلان راه اندازی شده است.

وی با تأکید بر برخورد قاطع با محتکران، افزود: طی دو روز گذشته با تشدید نظارت‌ها ۳۴ تن روغن احتکار شده در کشف و ضبط شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی گیلان در ادامه با ۲۵ تن شکر نیز در این مدت کشف و ضبط شده است، ادامه داد: محتکران قصد داشتند این کالاها را که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه شده با قیمت بالاتر در بازار عرضه کنند.

وی همچنین با اشاره به نظارت‌ها در خوزه نان و نانوایی، گفت: با توجه به اعلام دولت قیمت نان سنتی تا پایان سال افزایش نمی‌یابد و در صورت مشاهده هر گونه تخلفی در این زمینه قطعاً برخورد می‌شود.

امینی با بیان اینکه با افرادی که قصد اخلال در حوزه اقتصادی را دارند برخورد قاطع و سخت می‌شود، تصریح کرد: با توجه به این به جز روغن، لبنیات، مرغ و تخم مرغ هیچ تغییر قیمتی در سایر اقلام ایجاد نشده لذا در صورت مشاهده هر گونه گران فروشی با متخلف برخورد سخت می‌شود.

وی همچنین بر جلوگیری از خروج اقلام اساسی از استان گیلان اشاره و اضافه کرد: شهروندان بازوان توانمند کمکی در حوزه نظارت هستند و می‌توانند هر گونه تخلفی را با سامانه ۱۲۴ سازمان تعزیرات و ۱۳۵ سازمت صمت در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.