کشف بیش از ۱۵ هزار قلم داروی تاریخ مصرف گذشته و قاچاق در رضوانشهر

 فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۱۵ هزار و ۱۷۴ قلم انواع داروی قاچاق و تاریخ مصرف گذشته به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در بازرسی از یک انبار در شهرستان رضوانشهر خبر داد.

به گزارش تالشان نیوز : از پایگاه خبری پلیس گیلان، سردار عزیزالله ملکی روز یکشنبه با اشاره به اینکه گسترش قاچاق به ویژه دارو در بازار باعث به خطر افتادن سلامتی مردم می‌شود، گفت: مبارزه با قاچاق یکی از اهداف پلیس در راستای امنیت پایدار جامعه است.

وی در ادامه با بیان اینکه در پی دریافت خبری مبنی بر توزیع داروهای قاچاق و تاریخ مصرف گذشته توسط متصدی یک واحد صنفی در شهر رضوانشهر، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: ماموران آگاهی پس از انجام اقدام‌های نامحسوس و اطمینان از صحت موضوع با زیرنظر قرار دادن فرد مورد نظر، انبار محل نگهداری داروها را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان از اعزام پلیس به همراه کارشناس شبکه بهداشت به آدرس این مکان و کشف ۱۲ هزار و ۲۳۸ قلم داروی تاریخ مصرف گذشته و دو هزار و ۹۳۶ قلم داروی قاچاق خبر داد و با اعلام اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کردند، بیان کرد: در این پیوند متهم ۵۷ ساله ای با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی در پایان تاکید کرد: سلامتی مردم از خطوط قرمز پلیس است و مجموعه انتظامی فعالیت سوداگران بازار دارو را رصد و با متخلفان برخورد قانونی می‌کند.