سرمربی چوکا تالش تأکید کرد:

چوکا در لیگ دسته یک می ماند

سرمربی تیم فوتبال چوکا تالش با اشاره به اینکه با توجه به توانمندی بازیکنان معتقدم در لیگ دسته یک می مانیم، گفت: هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم.

علی لطیفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت نابسامان تیم فوتبال چوکای تالش قبل از پیوستن به این تیم، اظهار کرد: شرایط به گونه‌ای بود که همه دوستان مرا از پذیرش سرمربیگری این تیم منع می‌کردند اما باور داشتم که با حمایت هواداران و غیرت بازیکنان تیم، می‌توان غیرممکن‌ها را ممکن کرد.

وی افزود: پس از قبول مسئولیت این تیم در حالی که شخصیت تیم از هم پاشیده بود و دو باخت سنگین برابر خیبر و ملوان باعث شده بود هواداران چوکا کاملاً ناامید باشند خوشبختانه به لطف خدا و غیرت بازیکنان و تلاش کادر فنی تا حدودی به وضعیت تیم سامان دادیم.

ایجاد حس مسئولیت پذیری در بین بازیکنان برنامه نخست در چوکا بود

سرمربی چوکا با اشاره به اینکه در ابتدا سعی کردیم تمرکز را به بازیکنان بازگردانیم زیرا در دو بررسی دو بازی نخست نشان دهنده عدم تمرکز بازیکنان و نداشتن حس مسئولیت پذیری بود، گفت: گل‌هایی که تیم دریافت می‌کرد که نشان از سردرگمی تیم داشت اما پس از صحبت با بازیکنان به آنها باور دادیم که شایسته هستند و در بازی با استقلال خوزستان یک دیدار کاملاً منطقی انجام دادیم و توانستیم یک امتیاز باارزش را از تیم صدرنشین دریافت کنیم.

وی ادامه داد: کسب این تساوی خودباوری را در بازیکنان چوکا تقویت کرد و در دیدار بعدی برابر «گل ریحان» وجود همین خودباوری سبب کسب نتیجه پیروزی شد.

لطیفی درباره اشتباهات داوری در مقابل تیم رایکا نیز اشاره کرد و افزود: اشتباهات داوری در این بازی به ضرر چوکا تمام شد و ما نتیجه بازی را واگذار کردیم. در این دیدار شاهد اشتباهات زیادی از سوی داور بودیم.

وی با اشاره به کیفیت فوتبال ارائه شده از سوی بازیکنان تیم چوکای تالش در این بازی، گفت: هم کادر فنی و هم هواداران با وجود باخت از کیفیت بازی بازیکنان راضی بودند.

لطیفی در ادامه با تأکید بر اینکه من از زمان ورود به این تیم با وجود همه اظهارنظرها درباره سقوط این تیم به دسته دو معتقدم که در لیگ دسته یک می‌مانیم، اضافه کرد: قاطعانه اعلام می‌کنم این تیم به لطف خداوند، غیرت بازیکنان و حمایت هواداران در لیگ یک خواهد ماند و یقین بدانید علاوه بر حفظ تیم در لیگ، یکی از تیم‌های خوب لیگ نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هنوز نتوانسته‌ایم تفکرات خود را در تیم جاری کنیم، گفت: تنها ۲۰ درصد از برنامه‌ها در تیم پیاده شده که سبب جلب رضایت هواداران شده است هنوز به عنوان سرمربی راضی نیستم بازیکنان این تیم از پتانسیل فراوانی برخوردار هستند.

هادی شکوری می‌توانست تیم بهتری ببندد

لطیفی با تأکید بر اینکه هادی شکوری سرمربی سابق چوکا می‌توانست تیم بهتری ببندد، اظهار کرد: با توانایی بازیکنان جذب شده کاری ندارم اما در یک پست ۴ بازیکن جذب شده و در پستی دیگر بازیکن جذب نشده است.

وی در ادامه نبود ساختار مدیریتی درست را یکی از مشکلات اساسی چوکا در بیرون زمین عنوان کرد و ادامه داد: قطعاً از نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم چوکا با توجه به این مشکل حرفه‌ای محسوب نشده و اگر متوجه این مشکل شوند اجازه بازی به تیم چوکا داده نخواهد شد. البته این تنها مشکل این تیم نیست بلکه بسیاری از تیم‌های فعال در لیگ همین مشکل را دارند.

سرمربی چوکا تالش با اشاره به عدم جذب بازیکن و نداشتن مربی دروازبان ها نیز گفت: صبحت هایی با چند گزینه انجام شده اما در زمینه مالی به توافق نرسیده‌ایم که امیدوارم طی چند روز آینده این مشکل برطرف شود.

لطیفی همچنین به بازی‌های آینده تیم چوکا نیز اشاره و اظهار کرد: در روزهای آینده برابر تیم هوادار بازی خواهیم کرد تلاش می‌کنیم عملکردمان بهتر از دیدار با رایکا باشد برای تثبیت تفکراتم حداقل نیازمند انجام شش بازی هستم تا چوکای واقعی را به نمایش بگذاریم.