رئیس اداره دامپزشکی تالش:

پایش مشترک بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان تالش انجام شد

به گزارش تالشان نیوز به نقل از  روابط عمومی دامپزشکی گیلان، میثم جعفری زاویه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تالش از برگزاری بازدیدهای مشترک کارشناسان این اداره و اداره محیط زیست شهرستان تالش از تالاب ها، آبگیر ها و سواحل دریا در این شهرستان خبر داد.

جعفری گفت: به منظور مقابله با وقوع احتمالی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و در راستای پیشگیری از وقوع بیماری، کارشناسان اداره دامپزشکی تالش به طور مستمر اقدام به پایش از نقاط هدف می نمایند.

وی افزود: با شناسایی محل های استقرار پرندگان آزاد پرواز و سرکشی مداوم به نقاط مورد نظر علی الخصوص تالاب جوکندان ادارات ذیربط نیز در این پایش ها دامپزشکی تالش را همراهی می نمایند. بطوریکه در آخرین بازدید با حضور کارشناس اداره حفاظت محیط زیست تالاب جوکندان مورد پایش دقیق قرار گرفته و مورد مشکوکی از ابتلا یا وقوع بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در این تالاب مشاهده نشد.

او در پایان گفت : در راستای افزایش سطح آگاهی های عمومی برنامه ریزی های لازم به منظور برگزاری کلاس های آموزشی برای روستاییان نیز بعمل آمده و با همکاری واحد های ترویج جهاد کشاورزی شهرستان در دست اقدام قرار دارد.