استاندار گیلان:

همه نانوایی‌های گیلان باید تا پایان خرداد به دستگاه کارت‌خوان یارانه مجهز شوند

 به گزارش تالشان نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، اسدالله عباسی روز یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار، کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار و قرارگاه شهید حاج صادق امانی گیلان با محوریت آرد و نان، افزود: گندم و آرد به اندازه کافی در استان ذخیره‌سازی شده و هیچ تغییری در قیمت نان سنتی اتفاق نمی افتد و یارانه مابه التفاوت به نانوایی ها پرداخت خواهد شد.

وی  با بیان اینکه از شانزدهم خردادماه نانوایی‌های استان که واجد شرایط هستند، می‌توانند با نصب کارت‌خوان‌های تعریف شده، آماده اجرای طرح هوشمندسازی شوند، گفت: هیچ تغییری در قیمت نان سنتی اتفاق نمی افتد.

عباسی همچنین بر لزوم کاهش نیافتن زمان و میزان پخت نان تأکید کرد و گفت: در راستای اجرای مطلوب طرح هوشمندسازی یارانه‌های نان سنتی، باید نانوایی‌های فاقد پروانه کسب یا آنهایی که دارای پروانه منقضی شده هستند، تا پایان خرداد ماه جاری تعیین تکلیف شوند.

  استاندار گیلان تاکید کرد:  نانوایی های فاقد پروانه و خبازی هایی که پروانه فعالیت آنها منقضی شده تا پایان خردادماه مکلفند برای تعیین تکلیف پروانه فعالیت خود به اتحادیه ها و اصناف مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در شهرستان‌ها و بخش ها، فرمانداران و بخشداران با کمک اداره‌های صمت، جهاد کشاورزی و ارتباط با اداره غله و اصناف در خصوص مشخص شدن وضعیت این نانوایی ها اهتمام ویژه داشته باشند.

استاندار گیلان با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای اجرای صحیح طرح هوشمند سازی یارانه‌های نان سنتی، خواستار همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها شد.

عباسی بیان داشت: سازوکارهای لازم اندیشیده شده و سامانه های کاملا هوشمند طراحی، اجرایی و رصد می شوند تا از قاچاق، کم فروشی، گران فروشی و احتکار جلوگیری شود.

وی با تصریح اینکه در بعد نظارتی با کمک بسیج اصناف و بهره‌مندی از همه ظرفیت ها در کنار مردم هستیم، خطاب به فرمانداران تاکید کرد: با توجه به عرضه آرد به اندازه کافی، به هیچ وجه زمان و مقدار پخت نباید در شهرستان ها کاهش یابد.

 عباسی همچنین به مسئولان تأکید کرد با توجه به فصل کشاورزی و نیز حضور گردشگران در استان، نان باکیفیت و مورد نیاز مردم عرضه شود.

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت رضایت مندی مردم گفت: همه مسئولان پای کار مردم هستند و در تلاشند با مدیریت و نظارت، فضایی فراهم شود تا از قاچاق و هدر رفت یارانه ها جلوگیری شود.