امام جمعه رشت:

نماینده‌ها در عزل و نصب‌ مدیران دخالت نکنند

امام جمعه رشت از منتخبان مردم در مجلس دوازدهم خواست از دخالت در عزل و نصب‌ مدیران بپرهیزند و افزود: نماینده ها باید بر وظایف خود متمرکز شوند و برنامه های اصلی از فرعی را جدا کرده و به اصل برنامه ها پرداخته و به قانون اساسی کشور پایبند باشند و منافع کشور و مصالح مردم را در نظر بگیرند.

به گزارش تالشان نیوز : آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در جمع نمازگزاران رشت در مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: اعمال فشار و تهدید برای عزل و نصب مدیران در پرونده های شما ثبت خواهد شد ضمن آنکه رهبر انقلاب نیز شما را از این امر نهی کرده است.

وی اظهار کرد : اگر نماینده‌ای فساد مدیریتی را مشاهده کرد می تواند موارد را به مراکز نظارتی اعلام کرده و به نماینده دولت در استان مشاوره دهد.

وی تصریح کرد: در این دوره ۱۷۴ نماینده جدید به مجلس شورای اسلامی راه یافتند که باید برای مشکلات اقتصادی و معیشتی که دشمنان به نظام وارد کرده‌اند، تصمیم گیری کنند.

وی اضافه کرد: نمایندگان این دوره از مجلس باید بیش از پیش پایبند به ارزش‌های اسلامی بوده و دشمن شناس باشند.

وی خطاب به منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برنامه های اصلی از فرعی را جدا کرده و به اصل برنامه ها پرداخته و به قانون اساسی کشور پایبند باشید و منافع کشور و مصالح مردم را در نظر بگیرید.

آیت الله فلاحتی از نمایندگان مجلس خواست: برای بهبود ساختار بودجه تلاش کنند.

وی افزود: بودجه کشور بیمار است و با وجود تذکرات رهبر انقلاب توجه کافی به این مساله صورت نگرفته لذا نمایندگان مجلس باید اصلاح ساختار بودجه را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معطم انقلاب در خصوص اهمیت مساله کاهش جمعیت در کشور گفت: گزارش های ناخوشایندی از برخی مراکز دریافت می‌شود که نشان می‌دهد استان گیلان در مساله فرزندآوری و رشد جمعیت در رده های پایین جدول قرار دارد.

وی با بیان اینکه گفتمان سازی دولتهای پیشین به گونه ای بوده که امروزه خانواده های متمول نیز تمایلی به داشتن بیش از ۲ فرزند ندارند، گفت : برای گفتمان سازی در این بخش باید توصیه و ترویج به فرزند آوری و تحکیم خانواده مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه رشت، ترویج و تبلیغ برای ازدواج آسان، اصلاح نگرش و رفتار خانواده در رابطه با فرزندآوری، استفاده از سیاست های تشویقی افزایش جمعیت، ترویج فرهنگ اعتماد، حسن ظن به خدای سبحان، اصلاح برداشت‌های نادرست از نقش زنانگی و مادری و افشای برنامه ریزی های نظام سلطه برای در دست گرفتن سرنوشت ملتها را از دیگر مواردی دانست که باید در گفتمان سازی جمعیت به آن توجه کرد.

وی در بخشی دیگر از خطبه ها با اشاره به گرامیداشت روز سوم خرداد گفت: این روز، روز عزت ایرانیان است و این عزت تا ابد ماندگار خواهد بود.

آیت الله فلاحتی به سخنرانی رئیس جمهور در بین کشاورزان استان مازندران اشاره کرد و افزود: آیت الله رئیسی به استانداران شمال کشور دستور داد نیاز برنج کشور و میزان تولید این محصول را شناسایی کرده و سپس برای واردات این محصول تصمیم گیری کنند.

وی اظهار کرد: برنج محصولی راهبردی شمال کشور است به همین منظور تصمیم گیری مسئولان برای واردات این محصول باید به گونه ای باشد که نفع تولید کننده و مصرف کننده در آن لحاظ شود.