رئیس بنیاد مسکن خبر داد:

موافقت سازمان برنامه و بودجه با پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی

به گزارش تالشان نیوز اکبر نیکزاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اخیرا در نشستی که با آیت‌الله رئیسی – رئیس جمهور در جریان بازدید از استان چهارمحال و بختیاری داشتیم مساله وقفه ایجاد شده در نوسازی واحدهای روستایی مطرح شد.

نیکزاد افزود: بنده در آن جلسه به رئیس جمهور گفتم که علت تاخیر ساخت واحدهای روستایی عدم پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستاییان است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: رئیس جمهور به آقای اسماعیلی، مسئول دفتر خود دستور داد که جلسه فوری در این خصوص برگزار شود که دو شب قبل برگزار شد.

نیکزاد ادامه داد: در آن جلسه رئیس جمهور، مسئولان سازمان برنامه و بودجه، مسئولان وزارت راه و شهرسازی و بنده حضور یافتیم که دکتر رئیسی دستور دادند تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۵ درصد ساخت مسکن روستایی هرچه سریعتر پراخت شود که سازمان برنامه و بودجه نیز موافقت کرد.

رئیس بنیاد مسکن تاکید کرد: احتمالا تا پایان هفته جاری دستورالعمل پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی به بانکها ابلاغ می‌شود.

بنابراین گزارش ۲۵ آبان ماه سال گذشته در جلسه‌ شورای عالی مسکن با حضور رئیس‌جمهور تسهیلات ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت که تا کنون به دلیل عدم موافقت سازمان برنامه و بودجه با ارایه ضمانتنامه مابه‌التفاوت نرخ سود ۵ درصد تا ۱۸ درصد، معطل مانده است.