استاندار گیلان:

مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده روستایی گیلان با جدیت دنبال شود

استاندار گیلان با بیان اینکه در حوزه مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده در استان خوب کار شده است، گفت: مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده روستایی در استان باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش  تالشان نیوز ، اسدالله عباسی روز شنبه در بازدید از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان اظهار کرد: ارائه تسهیلات برای مقام‌سازی بافت های فرسوده باید به افرادی که مطلع نیستند، اطلاع‌رسانی شود.

وی ضمن قدردانی از مدیران و کارکنان اداره کل بنیاد مسکن گیلان برای اقدامات انجام شده در ۲ سال اخیر اضافه کرد: ساخت مسکن برای اقشار محروم، اجرای طرح هادی در روستاها و بازنگری در اجرای این طرح عمده‌ترین وظایف بنیاد مسکن بوده که در این راستا توانسته خدمات خوبی در دولت سیزدهم در این رابطه ارائه دهد.

نماینده عالی دولت در گیلان بیان کرد: اهمیت ماموریت بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام (ره) (حساب ۱۰۰ تنها حسابی است که امام خمینی (ره) برای حمایت از محرومان افتتاح کردند) باید در جامعه ترویج شود.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی رهبر فرزانه انقلاب با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم اظهار کرد: مشارکت مردم در امر ساخت واحدهای مسکونی با ارائه تسهیلات باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه برای رفع فقر، محرومیت زدایی و گسترانیدن عدالت در جامعه وظیفه داریم، اضافه کرد: عدالت گستری از اهداف راهبردی دولت است که باید به طور جدی مورد توجه قرار دهیم.

وی سنددارکردن زمین‌های روستایی را از اقدامات ارزشمندی دانست که لبخند رضایت روستاییان را به همراه داشته است و اظهار کرد: دولت اقدامات خوبی در مناطق روستایی انجام داده این نگاه دولت مردمی بر اساس منویات مقام معظم رهبری و در راستای آرمان‌های امام راحل است.

عباسی با تشریح کار مهم و ارزشمند مدیران و کارکنان بنیاد مسکن خطاب به آنان اظهار کرد: نگاه شما زدودن غبار از چهره روستاییان است که سالیان سال محروم بودند؛ در قبل از انقلاب اسلامی به روستاها توجهی نمی شد و روستاییان در محرومیت بودند.