معاون علوم پزشکی گیلان در بازدید از ساختمان بیمارستان قدیم تالش خبر داد:

مرکز غربالگری سرطان غرب گیلان در تالش راه اندازی می شود

به گزارش تالشان نیوز دکتر آبتین حیدرزاده در حاشیه بازدید از ساختمان قدیم بیمارستان شهید نورانی تالش که به منظور استقرار مرکز غربالگری سرطان آماده سازی شده است، اظهار کرد: اقدامات لازم برای تجهیز و راه اندازی مرکز غربالگری سرطان در تالش در حال بررسی و انجام‌ است.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت مرکز غربالگری سرطان در غرب استان، گفت: حدود ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت کل استان گیلان در شهرستان های تالش، رضوانشهر، ماسال و آستارا ساکن هستند و در غرب گیلان مرکز غربالگری سرطان وجود ندارد که راه اندازی این مرکز می تواند جمعیت قابل توجهی از هم استانی ها را در غرب گیلان پوشش دهد.

دکتر بختیار حیدرنیا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش نیز، با بیان اینکه راه اندازی مرکز غربالگری سرطان در این شهرستان می تواند مشکل بسیاری از بیماران منطقه از لحاظ طی مسافت را رفع کند، گفت:

راه اندازی این مرکز غربالگری در تالش در شناسایی به موقع بیماران، پیشگیری از پیشرفت بیماری و درمان به موقع آنان بسیار تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: با راه اندازی این مرکز در تالش، دستگاه های ماموگرافی و کلونوسکوپی برای خدمات به مردم مستقر می شود تا خدمات بهتری به ساکنان منطقه غرب گیلان ارائه شود