شهردار رشت خبر داد

آغاز عملیات بتن ریزی شمع های تقاطع غیر همسطح میدان نیروی دریایی/ پیگیری اجرای همزمان عملیات احداث محور شهید سلیمانی و تقاطع های غیر همسطح رشت

به گزارش تالشان نیوز به نقل از  مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، رحیم شوقی روز یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ در جریان بازدید میدانی عملیات عمرانی احداث تقاطع غیر همسطح میدان نیروی دریایی (شهدای ۷ آذر) با قدردانی از صبر و شکیبایی شهروندان فهیم در اجرای پروژه های شهری اظهار کرد: یکی از معضل هایی که همواره مورد تاکید همشهریان در سطح شهر رشت بوده، ترافیک است.

وی به معضل ترافیک معابر شهری در مسیرهای مختلف طی سال ها در شهر رشت اشاره کرد و افزود: شهرداری و مدیریت شهری با حمایت اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر در سه مرحله به مقابله با موضوع ترافیک پرداخته است.

شهردار رشت با بیان اینکه در مرحله نخست مباحث کوتاه مدت را در مدیریت شهری پیگیری می کنیم، تصریح کرد: اصلاح بعضی از معابر، چراغ راهنما، تابلوها و اقدام های فنی مهندسی کوچک که در بازه زمانی کوتاه مدت می توان به آن رسید در حال اقدام است.

وی، مرحله دوم مقابله با معضل ترافیک شهر رشت را راهکار میان مدت عنوان کرد و گفت: با ایجاد تقاطع های غیر همسطح در بعضی از تقاطع ها و مناطقی که گره های ترافیکی در سطح شهر وجود دارد، نشانه گذاری به صورت نقطه ای برای برطرف کردن معضل ترافیک را در برنامه کاری قرار دادیم و در این راستا پنج تقاطع غیر همسطح به صورت همزمان در سطح شهر رشت آغاز شده است.

شوقی با اشاره به آغاز پر قدرت همزمان عملیات اجرایی احداث تقاطع های غیر همسطح حمیدیان (شهید حق بین)، آیت الله رودباری، میدان امام حسین (ع) و میدان نیروی دریایی (شهدای ۷ آذر) و محور شهید سلیمانی (ژ۵)، بیان کرد: امروز بتن ریزی ششمین شمع تقاطع غیر همسطح میدان نیروی دریایی انجام می شود تا بتوانیم طبق زمانبندی مقرر که مد نظر اعضای محترم شورای اسلامی شهر و مدیران استان است، را به سرانجام برسانیم.

شهردار رشت به یکسری معضل ترافیکی حین اجرای پروژه ها اشاره کرد و یادآور شد: تلاش ما بر این است تا معابری که در آنها اجرای پروژه داریم با تعریض همان مقدار معبری که در قبل مورد تردد خودروها بود، را با تعریض پیاده روها حفظ کرده و داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همراهی کامل پلیس راهور در زمان اجرای پروژه های شهری را شاهد هستیم، اظهار کرد: پلیس راهور تلاش های بسیاری برای راحتی شهروندان در کاهش معضل ترافیکی اجرای پروژه های شهری انجام می دهد.

شوقی به تلاش بی وقفه مجموعه مدیریت شهری در تسریع اجرای تقاطع های غیر همسطح و اتمام آنها طی بازه زمانی تعیین شده، اشاره کرد و گفت: با پوزش از همشهریان فهیم، درخواست می کنیم هنگام اجرای پروژه ها با صبر و شکیبایی مجموعه مدیریت شهری را همراهی کنند تا بتوانیم این پروژه ها را در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسانیم و به روی مردم بازگشایی کنیم.

تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی (شهدای ۷ آذر) به صورت دو پل روگذر مجزا به صورت بتن مسلح که هر کدام شامل دو باند عبور رفت و یازده دهانه است، به طول ۳۸۰ متر و عرض هر کدام از پل ها هشت متر شامل دو خط سواره به عرض هفت متر، یک پیاده رو به عرض ۵۰ سانتی متر، حاشیه ایمنی به عرض ۳۰ سانتی متر و قرنیز به عرض ۳۵ سانتی متر در طرفین است.

تعداد ۹۶ به قطر یک و یک متر و ۲۰ سانتی متر برای تقاطع مذکور پیش بینی شده که تعداد پایه های میانی ۱۸ عدد به ابعاد ۵/۵ متر اجرا می شوند ضمن اینکه تعداد شمع های پایه میانی چهار عدد به قطر یک متر و ۲۰ سانتی متر و طول ۲۱ متر است.

تعداد ۶ عدد کوله به ابعاد ۸ متر و ۸۰ سانتی متر و ۵ متر و ۶۰ سانتی متر برای تقاطع غیر همسطح میدان نیروی دریایی پیش بینی شده که در بازه زمانی ۱۸ ماه به اتمام می رسد.