علی ربیعی: من همیشه معتقد بودم مسجد اهل سنت‌ در تهران‌ امنیت‌ساز است/ عده‌ای معتقدند مشارکت بالا در انتخابات امنیت را بر هم می‌زند

سخنگوی دولت حسن روحانی گفت: یک تعداد می‌گویند مشارکت‌ بالا در انتخابات امنیت را بر هم می‌زند و بنابراین باید دنبال‌ مشارکت حداقلی بود؛ تعدادی دیگر می‌گویند ممکن‌ است در کوتاه مدت امنیت بیاورد اما در بلندمدت شالوده امنیت را بر هم می‌زند.

به گزارش تالشان نیوز ، علی ربیعی، وزیر پیشین کار و سخنگوی دولت حسن روحانی در هفدهمین همایش سالانه انجمن علوم سیاسی ایران گفت: در علوم‌ انسانی تولید علم به خارج از دانشگاه خواهد رفت، امروز بحث امنیت بسیار روی سایر ساحت‌ها سایه می‌اندازد.

وی ادامه داد: امنیت یک مفهوم نسبی، ذهنی و فراخ است‌ و هر چیزی را می‌توانید ذیل آن تعریف کرد. یک تعداد می‌گویند مشارکت‌ بالا در انتخابات امنیت را بر هم می‌زند و بنابراین باید دنبال‌ مشارکت حداقلی بود؛ تعدادی دیگر می‌گویند ممکن‌ است در کوتاه مدت امنیت بیاورد اما در بلندمدت شالوده امنیت را بر هم می‌زند.

من همیشه معتقد بودم مسجد اهل سنت‌ در تهران‌ امنیت ساز است و یک عده مخالف بودند. یک چالش سیاست‌های امنیتی ما این است که هنوز عده‌ای مثل‌ دوران‌ جنگ سرد سیاستگذاری امنیتی می‌کنند. آیا تعریف ما از امنیت آحاد جامعه را در بر می‌گیرد یا مخصوص گروه خاصی است؟ ضمیر «امنیت برای چه کسی؟» نانوشته مضیق شده‌ است.

وزیر اسبق کار مطرح کرد: امروز حوزه‌ اجتماعی امنیتی، اقتصاد و کنشگر محیط زیست امنیتی است؛ امنیت را به جایگاه خودش برگردانید تا امنیت ملی تأمین شود. اولین الزام توسعه عدم‌ تعارض با نظام جهانی است.

وی در پایان با اشاره به اینکه طبقه‌ متوسط فرهنگی یکی از مشکلات جامعه امروز ما است، گفت: بزرگترین عنصر تقویت امنیت ملی را افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ ارزش‌های مشترک می‌دانم.