سفر سفیر جمهوری قزاقستان به رشت

«اسخت اورازبای» سفیر جمهوری قزاقستان در ایران در بزرگ‌ترین رویداد خوارک کشور در رشت: برگزاری این رویداد بزرگ نقش مهمی در معرفی فرهنگ ایران و گیلان دارد.

به گزارش تالشان نیوز : «اسخت اورازبای» در مراسم برگزاری بزرگ‌ترین رویداد خوراک کشور در تالار مرکزی شهر با قدردانی از رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت و همچنین رحیم شوقی شهردار رشت در برگزاری برنامه‌های هفته رشت به ویژه این رویداد بزرگ، گفت: حضورم در این رویداد به علت آن است که رشت را خیلی دوست دارم.

سفیر جمهوری قزاقستان در ایران با بیان اینکه در طول اقامت خود در ایران به بیشتر استان‌های این کشور سفر کردم، گفت: مردم گیلان به ویژه رشت باید شکر خدا را به جا آورند، زیرا سرسبزی، طبیعت زیبا، مردم خون گرم و دریای خزر در این استان وجود دارد و در یک جمله همه خوبی‌هایی که در دنیا هست، خداوند نصیب گیلان کرده است.

وی با آرزوی سلامتی، تندرستی و توفیق روزافزون برای گیلانی ها، بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی مانند این رویداد بزرگ نقش مهمی در معرفی فرهنگ ایران و گیلان دارد.

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری ترکیه در ایران هم در این رویداد با قدردانی از اعضای شورا و شهردار رشت در فراهم کردن بستر فرهنگی و گردشگری در این شهر گفت: حامل پیام سلام ملت ترکیه برای شما هستم.

فیرات بایار افزود: با وجود اینکه حدود ۱۰ روز است ماموریتم در ایران آغاز شده، رشت نخستین شهری است که به همراه خانواده ام از آن بازدید کردم و خاطره آن در قلب ما ماندگار خواهد شد.

وی با بیان اینکه ملت ایران و ترکیه از گذشته تاکنون همواره برادر و دوست بودند، اضافه کرد: این ۲ ملت همچنان برادر و دوست خواهند بود و اگر از ما تقاضایی داشته باشید در‌های سفارت ترکیه در تهران به روی شما باز است.