توزیع نهاده های دامی در صدر جدول تخلفات اصناف گیلان

به گزارش تالشان نیوز : مهدی نقدی در جمع خبرنگاران از تشکیل پرونده ۳۶۴ میلیارد تومانی در جریان بازرسی و نظارت بر حوزه های صنفی و تولیدی خبر داد و گفت: طی ۱۰ ماهه امسال از بیش از ۶۹ هزار واحد اقتصادی در سطح استان بازرسی به عمل آمده که منجر به کشف تخلفات عدیده ای به ارزشی بالغ بر ۳۶۴  میلیارد تومان شد.

وی با بیان اینکه عمده تخلفات در جریان بازرسی از توزیع نهاده های دامی و واحدهای تولیدی است، اضافه کرد: برای برنامه‌ریزی مطلوب و انجام گشت های مشترک چهار جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه و همچنین ذیل کمیسیون نظارت استان با ۲۳ مصوبه عملیاتی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه اتخاذ شد.

نقدی ادامه داد: بر اساس همین مصوبات بیش از ۶ هزار و ۴۰۲ مورد بازرسی در حوزه قاچاق کالا بر اساس رصد مداوم بازار و گزارشات واصله؛ طی این ۱۰ ماهه انجام شده است که تشکیل ۱۹۰ پرونده تخلف قاچاق کالا و ارز به ارزش ۱۵ میلیارد تومان؛ ماحصل بازرسی‌های تخصصی در این حوزه است.

معاون سازمان صمت گیلان خاطرنشان کرد: این بازرسی‌ها در قالب پنج طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال اجرا است که در حوزه های لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم و تجهیزات دارای سیم کارت، قاچاق پوشاک، سامانه انبارها و کالاهای مشمول شناسه انجام می شود.

وی تصریح کرد:سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات ۱۲۴ سازمان صمت گیلان همواره آماده دریافت گزارشات تخلف و قاچاق؛ جهت بهبود و توسعه نظارت همگانی از مردم است.