رییس کمیسیون تلفیق در سفر به گیلان

تصوراتمان از همه جاذبه های استان بهم خورد / وضعیت فعلی سراوان تاسف بار است

به گزارش تالشان نیوز حمیدرضا حاجی بابایی امروز در شورای برنامه ریزی گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: استان گیلان به سبب ظرفیتهای گردشگری بسیار بالا و همچنین دارا بودن مرزهای دریایی همواره به عنوان استان طلایی در کشور مطرح است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در بازدیدی که از وضعیت پسماند سراوان، فاضلاب گوهررود، آب شرب و کشاورزی و … داشتیم، تصوراتمان از همه جاذبه های استان بهم خورد اینکه چرا باید این استان با چنین مشکلاتی مواجه باشد! به سبب کشاورزی حرف اول را آب در گیلان می زند.

رییس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: بازدید از منطقه سراوان و مشکلات ساکنین منطقه بیشتر از همه باعث ناراحتی ما شد زیرا حتی توقف چند دقیقه ای در منطقه امکانپذیر نیست چه برسد زندگی و سکونت در آنجا؛ به حدی که اگر بدانیم یک نفر مقصر باشد باید به زندگی ۲ ساله در این منطقه محکوم شود.

البته همه ما در طول ۴۲ سال گذشته بخاطر وضعیت تاسف بار فعلی پسماند در سراوان مقصر هستیم و هر کس باید مسئولیت دوره مدیریتی خود را قبول کند.

وی اضافه کرد: رودخانه گوهررود بر عکس اسمش شده و زیبایی هایش با وجود مشکلات موجود و تخلیه فاضلاب هیچ جذابیتی ندارد.

همه چیز را نمی توان به پول وابسته کرد ما باید مسئولیت شناس باشیم اگر هر کسی در دوره مدیریتی خودش خوب کار کند شاهد چنین وضعیت تلخی نمی شویم.

حاجی بابایی بیان کرد: از برخی ظرفیت های قانونی به خوبی در استان استفاده نشده است؛ تنش آبی، سدهای نیمه کاره، فاضلاب، تصفیه خانه پروژه های مهم این استان است که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین وضعیت بیمارستانی این استان هم جای نگرانی دارد که ۲۰ سال است هنوز تکمیل نشده است.

معیشت مردم؛ خط قرمز مجلس

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: امسال وضعیت قابل توجهی در بودجه ۱۴۰۱ از نظر هوشیاری ها،

دقت و توجهات داریم و همچنین اولین بودجه دولت سیزدهم است که حاوی پیام هایی از نظر توجه به اشتغال، معیشت، رونق تولید و … خواهد بود. همچنین هرگونه تصمیمی در ارز ۴۲۰۰ می تواند تغییرات گسترده را در بودجه ایجاد کند.

رییس کمیسیون تلفیق ۱۴۰۱ با تاکید بر اینکه خط قرمز نمایندگان مجلس وضعیت معیشت مردم است، گفت: هر اقدامی که معیشت مردم را به خطر بیاندازد، نمایندگان در کنار و پشتیبان مردم خواهند بود زیرا باید مراقبت اصلی از مردم باشد.