مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان عنوان کرد

کاهش چهار درصدی ورود به استان گیلان در ایام تعطیلات

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از تردد سه میلیون و ۴۵۷ هزار و ۴۲ خودرو در محورهای استان در طرح نوروزی خبر داد و گفت: شاهد کاهش چهار درصدی ورود به استان بودیم.

به گزارش تالشان نیوز : غلامعلی نیک فهم امروز ۱۸ فروردین ماه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت تردد در محورهای استان گیلان در طرح نوروزی، اظهار کرد: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ لغایت ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، تعداد یک میلیون و ۷۳۴ هزار و ۹۱۸ وسیله نقلیه وارد استان گیلان شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد کاهش در ورود را نشان می‌دهد.

وی همچنین از خروج تعداد یک میلیون و ۷۲۲ هزار و ۱۲۴ وسیله نقلیه از استان در بازه مذکور خبر داد و تصریح کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، سه درصد کاهش در خروج از استان داشته‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی، بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین – رشت با ۷۷۵ هزار و ۹۵۰ وسیله نقلیه بوده است، تصریح کرد: محور رامسر – چابکسر نیز با ۵۸۰ هزار و ۳۹۳ وسیله نقلیه، دومین محور ورودی پرتردد استان بوده است.

نیک فهم، بیشترین میزان خروجی استان را نیز محور آزادراه رشت – قزوین با تردد ۷۷۵ هزار و ۳۲ وسیله نقلیه دانست و بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی، متوسط تردد در محورهای مواصلاتی استان ۷۲۱ وسیله نقلیه در ساعت بوده؛ اوج تردد در محورهای استان نیز در روز یکشنبه، ۵ فروردین ماه با متوسط تردد ۸۴۷ وسیله نقلیه در ساعت به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به خروج ۶۹ هزار و ۷۸۰ خودرو از گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته، خاطرنشان کرد: بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخلی استان مربوط به محور امامزاده هاشم – تقاطع سراوان با متوسط تردد روزانه ۴۹ هزار و ۳۳۴ خودرو و پش از آن محور لاهیجان – آستانه اشرفیه با متوسط تردد روزانه ۴۷ هزار و ۶۹۴ خودرو است.