برگزارکنندگان مسابقه نزاع سگ‌ها در تالش دستگیر شدند

عارف شادکام در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نیت برگزارکنندگان نزاع سگ ها در حاشیه طرح سالم سازی گلسار شهر حویق که روز گذشته دستگیر شدند، سرگرمی، قمار و گریز از بیکاری بود و تصاویر نزاع سگ ها در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود و احتمال انتقال کرونا از طریق تماس دست با سگ نیز وجود داشت.

وی افزود: حیوانات، بخشی از جامعه طبیعی و زیست محیطی را تشکیل می دهند و در توازن نظام طبیعت نقش غیرقابل انکار دارند و از حق حیات، درمان، آرامش و ایمنی از خشونت و نسل کشی برخوردارند و تضییع حقوق حیوانات، طبق قانون مجازات اسلامی جرم و ترویج خشونت محسوب می شود.
رئیس اداره محیط زیست تالش گفت: قانون گذار برای سگ آزاری جرم انگاری نکرده و باید لایحه ممانعت از حیوان آزاری که از چند سال قبل در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، تصویب شود تا با تخلفات مربوطه به راحتی برخورد صورت گیرد.

وی ادامه داد: ماموران اداره محیط زیست شهرستان تالش به محض اطلاع از مصادیق حیوان آزاری، با متخلفان برخورد و آنان را به محاکم قضایی معرفی می کنند و خوشبختانه با توجه به فرهنگ مردم تالش و مهربانی آنان نسبت به حیوانات خانگی نظیر سگ، گربه و اسب، حیوان آزاری در این شهرستان کمتر مشاهده می شود