به گزارش تالشان نیوز سرهنگ جاور صفاری در جمع خبرنگاران با اشاره به ترافیک روان در محور ورودی جنوب گیلان، اظهار کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو، ورود مسافر به گیلان آغاز شده و ترافیک در محور قزوین به رودبار پرحجم و سنگین، اما روان است و در دیگر محورهای ورودی استان در آستارا و رودسر تردد روان و آرام گزارش شده است.

رئیس پلیس راه گیلان از اعمال محدودیت ترافیکی در جاده‌های قدیم رشت – قزوین و آستارا – اردبیل خبر داد و افزود: تردد خودروهای سنگین نظیر تریلر و کامیون به جز حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی، از ساعت ۸ لغایت ۲۴ امروز پنجشنبه(۱۲ خرداد) و همچنین یکشنبه(۱۵ خرداد) در جاده قدیم رشت – قزوین و برعکس ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از وقوع هرگونه سوانح رانندگی باید بیش از پیش قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کرد، گفت: عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیر مجاز و خواب آلودگی از مهمترین علت‌های سوانح رانندگی در استان است.

سرهنگ صفاری تاکید کرد: گردشگران با پرهیز از رفتارهای پر خطر از جمله سبقت غیر مجاز، عدم توجه به جلو، رعایت فاصله طولی و عدم استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی می‌توانند از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنند.