به گزارش تالشان نیوز هادی صادقی سرپرست تیم فوتبال چوکای تالش یک روز پس از صحبت های فرشاد پیوس که گفته بود چوکا در فصل آتی با توجه با بدهی ها و عدم تکمیل ورزشگاه پوریای ولی و مشکلات مالکیتی شرایط سخت و پیچیده ای دارد ،

در گفتگویی با کانال اطلاع رسانی باشگاه چوکا از دیدارش با علی نامداری مالک باشگاه چوکای تالش خبر داد و گفت :

در دیداری که با مالک باشگاه چوکا برگزار شد علی نامداری اعلام داشته حاضر است تیم چوکا را بدون دریافت مبلغی ، به هر انکس که توانایی تیم داری در سطح نام مردم تالش دارد ، واگذار کند.

صادقی در ادامه می افزاید : در این جلسه ، علی نامداری مالک باشگاه تاکید داشتند تا ۵ روز آتی صبر میکنیم تا اگر شخصی تمایل به تیم داری داشته باشد تیم را واگذار خواهیم کرد و در غیر این صورت در خدمت مردم تالش خواهیم بود و طی جلسه ای با مسئولان و اقای پیوس راجع آینده همکاری مان ، به گفتگو خواهیم نشست.

سرپرست تیم چوکا در ادامه ضمن تمجید از علی نامداری عنوان داشت : به نوبه خود قدردان زحمات و حمایت‌های بی دریغ آقای نامداری هستم. ما در ابتدای فصل حتی آب معدنی نداشتیم،

اما با ورود اقای نامداری تیم چوکا به یکی از قوی‌ترین تیم ها از لحاظ مالی و امکانات تبدیل شد. قطعا مردمان خوب تالش خدمات آقای نامداری را فراموش نکرده و قدردانش هستند.

صحبت های سرپرست چوکا در مدح علی نامداری در حالی اتفاق میوفتد که به سبب بی تدبیری ایشان و ضعف مدیریت عناصر گماشته شده آقای نامداری ، تیم چوکا که پس از بیست سال به لیگ یک صعود کرده بود ،

ضمن تحمل تبعات روحی و روانی سقوط به لیگ دو ، بلکه بابت نزول ارزش بیست میلیاردی امتیاز لیگ یکی چوکا به امتیاز ۴ میلیاردی لیگ دسته دوم دچار زیان مادی شد.

در حالی که کل هزینه های علی نامداری ان هم با حیف و میل های سرپرست باشگاه و قائم مقام فراری نامداری که عملکرد شبه انگیزی در جذب بازیکنان سوری و بی کیفیت به بدنه این تیم داشتند به بیش از ۵ میلیارد نمیرسد!

بنابراین اقای سرپرست اگر حساب سر انگشتی انجام دهند متوجه بدهی ۱۵ میلیاردی نقدی و چند صد هزار میلیاردی روحی عوامل علی نامداری به مردم تالش میشدند و اینچنین بابت این خسران بر سر مردم تالش منت نمیگذاشتند.

با اینکه حرف های بی مالیات سرپرست چوکا که جملگی به فریبکارانه بودن آن اذعان دارند ، تمامی ندارد اما ایشان در بخشی از صحبت های خود به نکته ای اشاره داشته که قابل تامل است.

پر واضح که صادقی با بیان ” ما در ابتدای فصل حتی آب معدنی نداشتیم ، اما با ورود اقای نامداری تیم چوکا به یکی از قوی‌ترین تیم ها از لحاظ مالی و امکانات تبدیل شد ”

تلاش داشته مراتب تلقین آدرس غلط به افکار عمومی را به جا آورد اما این نکته را در نظر نگرفته است که نقدش به مدیریت ابتدای فصل ، مشمول ارش ریاضی مندی میشود که خود صادقی در ورود آن به تالش نقش اصلی را داشته است !

اما جای تعجب آنجاست که به گفته صادقی چرا تیم چوکا که از نظر ایشان بهترین امکانات را داشته به تحقیر آمیز ترین شکل ممکن به دست مدیریت ایشان و دوستانش به لیگ دو سقوط کرد ‌؟

قطع به یقین تیم فوتبال چوکا با این تفکرات مجیزگویانه و استمرار دخالت حوزه ی سیاسی راه به جایی نخواهد برد و شرط موفقیتش در شفافیت و برائت از عواملیست که بانی وضع موجود میباشند .

  • نویسنده : رامیز دانشور