بردیا دانشور : بدون مربی و امکانات قهرمان شدیم/ پیش‌بینی نمی‌کردم به مدال طلا برسیم + فیلم

به گزارش تالشان نیوز : شطرنج‌بازان ایران در مرحله نهم بخش استاندارد بازی‌های آسیایی با ترکیب پرهام مقصودلو، بردیا دانشور، پویا ایدنی و سیدمحمدامین طباطبایی مقابل تیم کره جنوبی به پیروزی ۴ بر صفر رسید.پویا ایدنی توانست به راحتی حریف خود گواین از کره جنوبی را شکست دهد.

پرهام مقصودلو، لی جون را شکست داد و طباطبایی مقابل سه‌یان را پیروز شد. بردیا دانشور نیز مقابل حریف خو به پیروزی رسید. بنابراین ایران با نتیجه ۴ بر صفر و کسب ۸ امتیاز قهرمان این دور از مسابقات شد.

تیم ملی ایران در ۹ مرحله مقابل کره جنوبی، فیلیپین، مغولستان، بنگلادش، قزاقستان، چین و ازبکستان به برتری رسید و مقابل هند و ویتنام مساوی کرد و در صدر جدول مسابقات قرار دارد. در این بخش ۱۳ تیم حضور داشتند.

بردیا دانشور عضو تیم ملی که با ۱۷ سال سن، جوان‌ترین عضو تیم ملی شطرنج ایران بود، در خصوص کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: امروز با کره جنوبی بازی کردیم که سطح این تیم نسبت به ما بسیار پایین‌تر بود.

البته در شطرنج، همیشه احتمال خطا وجود دارد. آخرین بازی جدی ما در هانگژو، دیدار برابر ویتنام بود و بعد از آن، تیم‌ها در سطح پایین‌تری قرار داشتند. ما همه را شکست دادیم و در نهایت به قهرمانی رسیدیم.

وی افزود: پیش از آغاز مسابقات حقیقتا پیش‌بینی نمی‌کردم به مدال طلا برسیم، چون امکانات و مربی نداشتیم. مربی ما فقط سرپرست بود و حتی برای یک بازی هم کسی به ما کمک نکرد. با همه مشکلات و کمبود‌ها باز هم قهرمان شدیم.

دانشور در خصوص افزایش انتظارات از شطرنج گفت: امیدوارم وضعیت شطرنج ایران بعد از این مدال بهتر شود