حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان از دستگیری کارشناس رسمی دادگستری به جرم اخذ رشوه خبر داد.

به گزارش تالشان نیوز : حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اعلام این خبر افزود: این فرد که کارشناس در تشخیص اصالت خط، امضاء و اثر انگشت بود با مراجعه شاکی و هماهنگی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان پس از اخذ دستور قضایی دستگیر و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان معرفی گردید .

وی با تاکید بر اینکه رویکرد دستگاه قضایی در مبارزه با فساد علاوه بر برخورد با متخلفان، اصلاح بسترهای بروز فساد نیز هست تصریح کرد: برای پیشگیری از چنین جرائمی در آینده، شهروندان موارد مشکوک و تخلفات کارکنان را به نهاد های نظارتی گزارش کرده تا برخوردهای قانونی لازم در این زمینه صورت گیرد.

گفتنیست در طول یک ماه گذشته یک کارشناس رسمی دادگستری دیگر با ورود دادستان و هماهنگی مجموعه حفاظت اطلاعات دادگستری گیلان به اتهام اخذ رشوه در شهرستان صومعه سرا دستگیر شده بود.

پیشتر نیز حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان از دستگیری دفتریار یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی  به جرم اخذ رشوه خبر داده بود

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان در تشریح این خبر اظهار داشت : این فرد که برای تهیه رونوشت از یک نسق قدیمی وجه به ناحق دریافت کرده بود با مراجعه شاکی و هماهنگی حفاظت اطلاعات دادگستری استان پس از اخذ دستور قضایی دستگیر و با صدور قرار تامین به زندان معرفی گردید و قرار نظارت قضایی نیز برای این فرد صادر شد.

برخورد قاطع دستگاه قضا در مبارزه با فساد از زمان روی کار امدن حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان بارقه های امید در جامعه ایجاد کرده که امید است این رویکرد در همه شهرستان ها با جدیت پیگیری شود.