در زمانی که بی‌عرضگی‌شان در نگهداری یک ورزشگاه عالم‌گیر شده، چنان وعده ورزشگاه جدید می‌دهند که انگار برگزاری جام‌جهانی قطر کار آن‌ها بوده است!

یادداشتی از محمدحسین روانبخش

تالشان نیوز : هم‌زمان با آن که نیمار فوق‌ستاره‌ی برزیلی تیم الهلال عربستان، ناتوانی و سوء مدیریت در ورزش ایران را به تمسخر می‌گیرد که «باور کردنی نیست» این‌که تکه تکه چمن را به هم بدوزند تا ورزشگاه آزادی را برای بازی آماده کنند، و این گونه جهانی را متوجه «انحطاط مدیریت» در ایران کرده است، معاون اجرایی رئیسی وعده داده که «ورزشگاه جدیدی در تهران» ساخته می‌شود که چنین و چنان است و …!

شاید هر توضیحی بر این هم‌زمانی، اضافه باشد که کنار هم قرار گرفتن این دو به وضوح نشان می‌دهد که فاصله وعده با عمل / ادعا با اجرا  / توهم با توان در این دولت چقدر زیاد است؛ و از آن بدتر این‌که چقدر رو دارند و مردم را ساده‌لوح تصور می‌کنند که درست در زمانی که بی‌عرضگی‌شان در نگهداری یک ورزشگاه عالم‌گیر شده، چنان وعده ورزشگاه جدید می‌دهند که انگار برگزاری جام‌جهانی قطر کار آن‌ها بوده است!

اما این حنا دیگر خیلی وقت است که دیگر برای مردم ما رنگی ندارد و هیچ‌کس دولت‌مردان را حتی قابل این نمی‌داند که علیه‌شان شعار بدهد؛ اما یک نفر به این دولت‌مردان بگوید که اگر فردا نیمار یک توئیت دیگر زد و حرف معاون رئیسی را برای مردم دنیا نقل کرد و گفت: «وقتی عرضه‌ی ترمیم چمن ورزشگاه را ندارند، لابد می‌خواهند ورزشگاه با زمین آسفالت بسازند»؛ و یک دنیا از خنده روده‌بر شد از کسی شاکی نشوند!

این سخن معروفی است که می‌گویند «حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن که بلدی!»؛ به نظرم اگر کل تاریخ و جغرافیا را بگردیم، هیچ کسی را مستحق‌تر از دولت‌مردان فعلی برای این‌که مخاطب این حرف قرار بگیرند، پیدا نمی‌کنیم.