به همت شورای اسلامي و شهرداری رشت بلوار امتداد میدان ولیعصر به بلوار دیلمان رشت به طول ۸۵۰ متر مربع به بهره برداری رسید

به گزارش تالشان نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی رشت، در مراسمی با حضور استاندار گیلان، شهردار و اعضای شورای شهر و فرماندار رشت، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و جمعی از مدیران، پروژه اتصال بلوار دیلمان به میدان ولیعصر رشت به طول ۸۶۰ متر و عرض ۴۵ متر به بهره داری رسید.

از اهداف این پروژه که عملیات اجرایی آن در قالب سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۰ آغاز شد می‌توان به کاهش ترافیک بلوار شهید انصاری و بلوار ولیعصر و همچنین هدایت ترافیک از سمت بلوار خرمشهر به بلوار دیلمان اشاره کرد

که هر دو مسیر به دلیل قرارگرفتن در محورهای خروجی و ورودی شهر به سمت شهرستان های خمام، بندرانزلی و شهرستانهای شرق گیلان و محور ترانزیت شمال به جنوب از پر تردد ترین محورهای رشت محسوب می شود.


ارزش روز استملاک زمین های پروژه حدود هزار و صد و ساخت آن نیز صد میلیارد تومان هزینه دربرداشت.
همچنین بهره برداری از آسفالت ۳۰۵ هزار متر مربع معابر عمومی به ارزش ۲۶۰ میلیارد تومان پروژه دیگری بود که امروز به بهره برداری رسید.


گفتنی است این میزان آسفالت معابر که با حمایت شورای شهر و همکاری سایر دستگاه ها و نهادها در زمینه تامین مصالح در ۴ ماه گذشته صورت گرفته ۱۰برابر میزان آسفالت سال ۱۴۰۱ می باشد

رئیس شورای شهر رشت در مراسم افتتاح این بلوار با تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: کلنگ این پروژه در سال ۱۴۰۰ به زمین خورد.

محمد حسین واثق کارگرنیا به اعتبار هزینه شده برای این پروژه اشاره کرد و گفت: بلوار امتداد ولیعصر به بلوار دیلمان به طول ۸۵۰ متر و عرض ۴۵ متر و با اعتبار یک هزار و دویست میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی با قدردانی از تلاش های تمامی دست اندرکاران در اجرای این پروژه بیان کرد: اجرای پروژه تقاطع این میدان نیز در دست اقدام است و در تلاشیم تا طی دو سال آینده این تقاطع نیز به بهره برداری برسد.

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با تاکید به اینکه شورا و شهرداری رشت برای رفع مشکلات در تلاش هستند تصریح کرد: رشت نسبت به بسیاری از شهرهای کشور در مباحث عمرانی و… عقب است و ما قصد داریم با کار و تلاش شبانه روزی و اتحاد و همدلی ما بین شورا و شهرداری رشت ، این عقب ماندگی ها را برطرف و ان شاا دوباره رشت را به جایگاه اولین ها برسانیم .