تالشان نیوز : عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری قطعا به مرحله دوم کشیده می‌شود . و احتمال می‌دهم شاهد دوگانه جهانگیری و لاریجانی در این مرحله باشیم .

محمد عطریانفر درباره فضای انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: با توجه به اینکه گروه‌های سیاسی نتوانستند از ۶ تا یک ماه قبل روی چهره‌های سیاسی متمرکز شوند . انتخاب و گزینش افراد به دقیقه ۹۰ رسید. از این جهت وضعیت کنونی به گونه ای نیست تا خیلی مطابق با برخی از پیش بینی‌های گذشته حرکت کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: با توجه به آنکه ۴۰ نفر از داوطلبان ریاست جمهوری شخصیت‌های شاخص هستند . پیش بینی می‌کنم که ۷ تا ۱۰ نامزد تایید صلاحیت شوند . که از میان آنها سه نامزد چهره‌ شاخص و مهم رقابت انتخابات خواهند بود.

عطریانفر ادامه داد: رقابت اصلی انتخابات ۲۸ خرداد میان اسحاق جهانگیری، سید ابراهیم رییسی و علی لاریجانی خواهد بود . و ممکن است کنار آنها چهره‌های کمکی هم حضور داشته باشد. به این معنا که مسعود پزشکیان در عرصه رقابت‌ها گفتمانش با جهانگیری . و سعید جلیلی هم ممکن است گفتمانش با رییسی همسو باشد.

وی ادامه داد: جلیلی در گفت و گوها و مناظره‌ها با رییسی همسویی می‌کند . و تا آخر می‌ماند اما در بزنگاه انصراف می‌دهد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، افزود: جهانگیری، محمد شریعتمداری و مسعود پزشکیان که به احتمال زیاد تایید صلاحیت می‌شوند . طبق توافقی که در نهاد اجماع ساز صورت گرفته، در هفته پایانی پس از مشخص شدن نتایج نظرسنجی به نفع یک نفر کنار می‌روند.

عطریانفر افزود: جهانگیری در انتخابات پاسخگوی انتقادات به دولت است . و از این فرصت برای ترویج و تبلیغ و بیان دیدگاه‌ها و جهت گیری‌های کل کشور استفاده می‌کند . و بر آرای منفی خود فائق آمده و دوستان دیگر به نفع او از صحنه خارج می‌شوند.

این فعال سیاسی یادآور شد: قطعا انتخابات به مرحله دوم کشیده می‌شود . و احتمال می‌دهم شاهد دوگانه جهانگیری و لاریجانی در مرحله دوم باشیم چون رییسی در دور گذشته انتخابات ریاست‌جمهوری (سال ۹۶) که مشارکت خیلی بالا و حدود ۴۰ میلیون بود حداکثر ۱۶ میلیون رای آورد. پیش بینی می‌کنم که رای او به مرز ۱۰ یا ۱۱ میلیون برسد.

وی ادامه داد: از آنجایی که پیش بینی می‌کنم مشارکت بالای ۵۵ درصد باشد رییسی نمی‌تواند در مرحله اول توفیق یابد و در مرحله دوم هم رقابت نهایی از آن لاریجانی و جهانگیری است.

این فعال سیاسی، سعید محمد، حسین دهقان و رستم قاسمی را ذیل محسن رضایی طبقه بندی کرد و گفت: اگر چه چهره جوانتری مثل محمد یا دهقان که تاحدودی خود را اصلاح‌طلب معرفی می‌کند یا رستم قاسمی خیلی حرفی برای گفتن ندارند.