رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خلخال از اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و زیرسازی جاده اسالم به خلخال خبر داد.

به گزارش تالشان نیوزمعروف خسروی در جلسه شورای ترافیک خلخال گفت: عملیات اجرایی پروژه بهسازی جاده خلخال به اسالم به طول ۱۲.۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان خلخال با استفاده از روش زیرسازی با تثبیت سیمان جهت افزایش عمر سازه در شرایط جوی نامساعد و مقاومت در برابر بارندگی‌های برف و باران و یخبندان آغاز شده است.
وی افزود: از مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته به این پروژه یک هزار میلیارد ریال توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل و یک هزار میلیارد ریال از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان تامین شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خلخال گفت: با هدف تسریع در عملیات اجرایی پروژه بهسازی راه خلخال – اسالم، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال پنج کیلومتر از طول مسیر ۱۲.۵ کیلومتری مسیر را در حوزه استحفاظی استان اردبیل و همچنین ۷.۵ کیلومتر را در استان گیلان اجرا خواهد کرد.
خسروی افزود: همچنین با هدف ارتقای سطح ایمنی و ترمیم ناهمواری‌های سطح جاده خلخال به اسالم پروژه بهسازی زیرسازی و آسفالت این محور به طول ۱۲.۵ کیلومتر از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تالش در حوزه استحفاظی استان گیلان با صرف یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود.