در پی مطالبه عمومی مردم و با ورود به موقع فرماندار تالش و بخشدار مرکزی و دستگاه های نظارتی شهرستان ، جشنواره ای در سر حدات تالش با عناوین جعلی برگزار نخواهد شد

به گزارش تالشان نیوز در پی تفرقه افکنی افرادی در شهرستان خلخال مبنی بر خبر رسانی از برگزاری جشنواره بومی محلی در مناطق ییلاقی تالش و جعل مناطق باستانی تالش به نام شهرستان خلخال ، حوزه سیاسی شهرستان به همراه دستگاه های نظارتی ، در راستای مطالبه عمومی مردم به این اتفاق نامیمون ورود کردند.

در پی رایزنی های به عمل آمده طرف خلخالی رسما از اجرای این جشنواره در مناطق ییلاقی خود شهرستان خلخال خبر دادند.

بدین ترتیب مسئولین شهرستان خلخال هر چند دیر اما سرانجام پوستر رسمی جشنواره بومی محلی مورد مناقشه را بدون استفاده از عناوین اماکن ییلاقات تول تالش را منتشر کردند.

در این پوستر مکان جشنواره ییلاق لنبر ذکر شده است .

هر چند که در این پوستر از تصویر آب کلیه ییلاق طول تالش ( کولیا آو) به صورت مرموزانه استفاده شده است که جای تعجب دارد !

به طور قطع همانطور که از مذاکرات حوزه ی سیاسی شهرستان تالش و استان گیلان با شهرستان خلخال و استان اردبیل بر میاید این جشنواره همچون سالهای گذشته در صورت عدم مطالبه گری به موقع فعالان حوزه اجتماعی و رسانه ای شهرستان ، در سکوت خبری و بی انکه مسئولین محترم در جریان قرار بگیرند در حدودات ییلاقات تول تالش برگزار میشد .

اما با ورود به موقع مسئولین ذیربط و تلاش حوزه ی سیاسی از تکرار این عمل متعرضانه و وحدت شکن جلوگیری به عمل آمد که از همه عوامل دخیل در عدم وقوع این اتفاق وحدت شکن و تنش افرین جای تقدیر و تشکر دارد.