تیم فوتبال داماش گیلان جواز حضور در رقابت‌های فصل آتی لیگ یک را بدست آورد

تالشان نیوز : در بازی برگشت از مرحله پلی آف صعود به لیگ دسته یک فوتبال کشور تیم داماش گیلان امشب در اهواز برابر تیم فولاد نوین این شهر با یک گل شکست خورد، اما در مجموع دو بازی رفت و برگشت با پیروزی دو بر یک جواز حضور در رقابت‌های فصل آتی لیگ یک را کسب کرد.

پیش از این تیم های مس سونگون ورزقان و نفت و گاز گچساران توانسته بودند به لیگ دسته اول صعود کنند و تیم داماش گیلان نیز امشب به عنوان سومین تیم موفق به صعود شد.

لاجوردی پوشان برخلاف فصل ۹۹-۹۸ که به دلیل ناکامی در صعود به لیگ آزادگان با فشار هوادارانش مجبور به خرید امتیاز اروند خرمشهر شد و تنها یک فصل در لیگ یک حضور یافت اینبار پس از تجربه چندین صعود از مرحله نخست لیگ سه طی دو فصل سرانجام موفق شدند اینبار به صورت کاملا فوتبالی بازگشت باشکوهی به رقابت‌های لیگ آزادگان داشته باشند‌.

این نکته در خصوص تنها یک سال حضور داماش در فصل ۹۹-۹۸ لیگ آزادگان قابل ذکر است که امتیاز این تیم پس از اتمام فصل با رتبه دوازدهمی به دلیل عدم پرداخت مبلغ توافقی خرید امتیاز از سوی آنها با شکایت باشگاه اروند خرمشهر توسط کمیته تعیین وضعیت امتیاز فروخته شده استرداد یافت و لاجوردی پوشان نتوانستند در فصل‌ بعدی لیگ یک در مسابقات حضور یابند.

پس از آن با همت چند تن از پیشکسوتان این باشگاه امتیاز مرحله نخست لیگ سه باشگاه کانیاو اشنویه خریداری شد و این تیم با نام داماشیان رشت بار دیگر فعالیت خود را در فوتبال آغاز کرد.

با صعود داماش گیلان به لیگ یک؛ فرشاد پیوس سرمربی فعلی این تیم و پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که پیش از این توانسته بود تیم‌هایی چون شهیدقندی یزد، سپیدرود رشت و چوکای تالش را از رقابت‌های لیگ دو به لیگ یک برساند، در رکورد صعود با تیم‌های مختلف کرد تا یکی از مربیانی محسوب شود که بیشترین تجربه صعود با تیم‌های مختلف را در رقابت‌های لیگ دو داشته است.

نکته جالب توجه دیگر اینکه او توانسته در رساندن سه تیم گیلانی به لیگ آزادگان هتریک کند؛ سه تیم سپیدرود رشت، چوکای تالش و داماش گیلان با هدایت پیوس به لیگ یک صعود کرده‌اند.