نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه سال گذشته ضعف هایی در بخش های مختلف طرح سالم سازی دریا در استان بود که امسال باید مرتفع شود عنوان داشت : دسترس ترین ساحل در گیلان برای مسافران در رشت و بندرانزلی است که سال گذشته شهرداری و فرمانداری های این مناطق و منطقه آزاد انزلی خوب عمل نکردند و غریق داشتیم البته شهرستان تالش در اجرای طرح های سالم سازی دریا موفق بود

تالشان نیوز : اسدالله عباسی عصر روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل در استانداری گیلان ظهار کرد: ناجیان غریق دارای مهارت و آماده برای استفاده در طرح های سالم سازی دریا در گیلان مشخص شود ضمن اینکه یک نفر نیز به عنوان سرگروه تعیین گردد و نظارت جدی انجام گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان اضافه کرد: سال گذشته ضعف هایی در بخش های مختلف طرح سالم سازی دریا در استان بود که امسال باید مرتفع شده و این مسائل نباید مشاهده شود از این رو همه فرمانداران و دستگاه ها در گیلان باید پای کار باشند.

وی دسترس ترین ساحل در گیلان برای مسافران را در رشت و بندرانزلی عنوان کرد و ادامه داد: سال گذشته شهرداری و فرمانداری های این مناطق و منطقه آزاد انزلی خوب عمل نکردند و غریق داشتیم البته شهرستان تالش در اجرای طرح های سالم سازی دریا موفق بود.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه بسیاری از گردشگران در گیلان با وضعیت دریا در این استان آشنایی ندارند، خاطر نشان کرد: اجازه شنا در دریای مواج داده نشود ضمن اینکه مردم نباید خودسرانه دل به دریا بزنند.

وی با تاکید بر این که ماهرترین شناگران نمی توانند هنگام مواج بودن دریا به‌آب بزنند، اظهار کرد: در فضاهای خطرآفرین دریا حتما تابلوی شنا ممنوع نصب شود ضمن اینکه افرادی برای گشت زنی به کار گرفته شود.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان‌ اینکه در سواحل دریا باید چهار موضوع فرهنگی، اجتماعی، عمرانی “زیرساخت های عمرانی ” و امنیتی مد نظر باشد، اضافه کرد: قرار بر این شد که سپاه پاسداران دبیری مسایل فرهنگی را داشته باشد ضمن اینکه استانداری پشتیبانی و نظارت را انجام می دهد.

وی با اشاره به اتفاقات ایجاد شده از سوی دشمنان در سال گذشته و نقش بر آب شدن توطئه های آنان گفت: دشمن به دنبال طراحی و تمرکز و کشاندن فضاهای کینه توزانه خود به سمت سواحل است که باید به این مهم توجه جدی شود.

عباسی با بیان اینکه هوشمندسازی و پایش تصویری در سواحل گیلان باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: فرمانداران در شهرستان های مختلف استان تا ۲ هفته فرصت دارند تا با بهره گیری از همه ظرفیت ها، گزارش عملیاتی در حوزه سواحل دریا مربوط به شهرستان محل خدمت خودرا ارایه دهند.

وی با تاکید بر اینکه برای برگزاری مسابقه های ورزشی و جشنواره های مختلف در سواحل باید برنامه ریزی شود، بیان کرد: هر هفته جلسه ستاد ساماندهی سواحل و اقدامات مربوط به طرح های سالم سازی دریا با دستور جلسه مشخص با حضور فرمانداران و دستگاه های مربوطه تشکیل شود ضمن اینکه هر ۲ هفته نیز خود در این جلسات حضور می یابم.