اسحاق قربانی با اشاره به طرح های عمرانی که در اولویت شهرداری تالش قرار دارد گفت: شهرداری تالش طرح‌های عمرانی زیادی را در دست اجرا دارد که اکنون در فرایند برگزاری مناقصات عمومی و انتخاب پیمانکاران واجد شرایط است.

به گزارش تالشان نیوز اسحاق قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: آسفالت معابر شهری، ادامه عملیات تعریض پل اصلی شهر، یادمان شهدای گمنام، موزاییک‌کاری، احداث کانیو و کانال جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی، جدول‌کاری و احداث سرویس بهداشتی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی شهرداری تالش در سال ۱۴۰۲ است‌.

وی افزود: آسفالت معابر یکی از مطالبات مهم شهروندان تالش است و سال جاری روکش آسفالت معابر سطح شهر به مساحت تقریبی ۸۰ هزار مترمربع با اعتباری حدود ۱۸۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

سرپرست شهرداری تالش با بیان اینکه متولی اجرای فاضلاب شهری طرح شرکت آب و فاضلاب است، خاطرنشان کرد: شهر تالش به دلیل نبود فاضلاب شهری در زمان بارش باران با مشکل آب‌گرفتگی معابر مواجه می‌شود، به منظور رفع این معضل احداث کانیو و کانال جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی با اولویت‌بندی معابر در مجموع با بودجه‌ای حدود ۱۱ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

قربانی تصریح کرد: ادامه تعرض پل اصلی شهر با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار، موزائیک‌کاری در پیاده‌روهای سطح شهر با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار، جدول‌کاری معابر با سه میلیارد ریال اعتبار، احداث بنای یادمان شهدای گمنام با چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار و احداث ۹ سرویس بهداشتی در ساحل قروق با شش میلیارد ریال اعتبار از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی شهرداری تالش در سال ۱۴۰۲ است و شهرداری اکنون در مرحله برگزاری آگهی مناقصات عمومی و انتخاب پیمانکاران واجد شرایط است.

وی گفت: شهرداری طرح‌های عمرانی زیادی را در دست اجرا دارد که اکنون در فرایند برگزاری مناقصات عمومی و انتخاب پیمانکاران واجد شرایط است.

به گزارش ایمنا، شهر هشتپر یا تالش مرکز شهرستان تالش، با حدود ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.