به گزارش تالشان نیوزمدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات مربوط به گزارش کارگاهی، کارفرمایان استان هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار هستند.

علی حسین‌نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هر ۶ ماه یک بار صورتحساب مربوط به بدهی کارفرمایان از سوی تامین اجتماعی پس از بررسی، ابلاغ می‌شود، اظهار کرد: از اردیبهشت ماه امسال برای گزارش‌های جدید اقدام و آمار بدهی تازه کارفرمایان اعلام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون افزون بر ۷۶ هزار پرونده کارگاهی در شعب تامین اجتماعی استان گیلان وجود دارد که از این تعداد بیش از ۴۰ هزار کارفرما دارای پرونده بیمه شده بوده که ماهانه لیست حق بیمه ارسال می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان همکاری کارفرمایان را در پرداخت به موقع حق بیمه و مطالبات سازمان برای ارائه هر چه بهتر خدمات مطلوب به بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مهم دانست و افزود: تعداد بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در گیلان بیش از ۴۷۰ هزار نفر هستند که از این بین افزون بر ۲۷۵ هزار بیمه شده اجباری بوده که کارفرمایان لیست ارائه می‌دهند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه ۳۱ فرودین ماه آخرین روز دریافت لیست بیمه‌شدگان اجباری از سوی کارفرمایان بوده و بعد از آن تعطیلی را در پیش داریم به منظور همسویی با شعار سال “مهار تورم رشد تولید”، همکاری و حمایت از واحدهای تولیدی و کارفرمایان، واحدهای شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی فردا “پنجشنبه” تا ساعت ۱۷ عصر برای پاسخگویی و رفع مشکلات مربوط به ارسال لیست فعال است.

بر اساس آخرین آمار افزون بر یک میلیون و ۳۴۷ هزار نفر از افراد بیمه شده و مستمری بگیر اصلی و تحت تکفل آنان از خدمات این مجموعه بهره می‌برند.