نماینده عالی دولت در گیلان یکی از مهم‌ترین مشکلات شفت را مسئله محیط زیست و منابع طبیعی دانست و گفت: مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی شفت از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم این منطقه است که به‌طور جد پیگیری می‌شود.

به گزارش تالشان نیوز ؛ ظهر نهمین روز از همه مبارک فجر یک واحد آموزشی و استخر دانش آموزی و همچین یک کارخانه بسته‌بندی چای با حضور استاندار گیلان و جمعی دیگر از مسؤولان استان گیلان در شفت به بهره برداری رسید.

نماینده عالی دولت در گیلان در آیین بهره‌برداری از این واحدهای تولیدی با بیان اینکه شفت یکی از مناطق کم برخوردار در کشور است، اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت کشور این شهرستان یکی از شهرستان‌های کم برخوردار  و محروم در کشور است و بر همین اساس این شهر جزو شهرهای پایلوت در حوزه محرومیت زدایی قرار گرفته است.

اسدالله عباسی با تأکید بر لزوم توجه به مناطق کم برخوردار در کشور گفت: دولت نگاه جدی به مناطق محروم در کشور داشته و گام مهمی در راستای محرومیت زدایی برداشته است و این مهم در گیلان پیاده‌سازی می‌شود.

وی با اشاره به آمادگی تمامی دستگاه‌های اجرایی در استان گیلان برای مقابله با بارش برف در گیلان بیان کرد: عملیات برف روبی در تمامی محورها تا عادی شدن شرایط ادامه دارد تا خللی در زندگی مردم ایجاد نشود.

استاندار گیلان یکی از مهم‌ترین مشکلات شفت را مسئله محیط زیست و منابع طبیعی دانست و افزود:
مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی شفت از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم این منطقه است که به‌طور جد پیگیری می‌شود.

عباسی با تأکید بر وجود برخی از مشکلات زیرساختی در شهرستان شفت گفت: مرمت و بازسازی محورهای اصلی و فرعی شفت در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه شفت یکی از محورهای مواصلاتی مهم در استان گیلان است، تصریح کرد: با تفاهم نامه امضا شده با بنیاد مستضعفان با احداث محور تالش به زنجان، این مسیر از بن بست در آمده و شفت به استان زنجان متصل می‌شود./فارس