بازدید رییس کل دادگستری گیلان از منطقه قلعه رودخان شهرستان فومن

به گزارش تالشان نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسئولان قضایی و مدیران ارشد استانی از منطقه قلعه رودخان شهرستان فومن بازدید کرد.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان که در این بازدید حضور داشت با اشاره به اینکه قلعه رودخان  فومن شاهکار پیشینیان بوده و جزء میراث میهنی و طبیعی به شمار می رود اظهار داشت: صیانت از منطقه قلعه رودخان از چند سال گذشته به یکی از پیمانکاران  واگذار شده بود که متاسفانه به دلیل تخلفات گسترده، شکایات و اعتراضات مردمی فراوانی در این خصوص گزارش شده است.

وی عدم نظارت و سودجویی پیمانکار را عامل تخلفات فراوان در این منطقه برشمرد و تصریح کرد: آثار تخریبی بی شماری در این مکان رویت شده است که هویت و شکل طبیعی قلعه رودخان را خدشه دار کرده و موجب کاهش ورود گردشگر به این منطقه توریستی شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان تخریب جنگل، تصاحب حریم رودخانه، ایجاد جاده های اضافی و عدم ساماندهی پسماند و زباله را از مشکلات این شرکت پیمانکار دانست و افزود: غفلت ورزی و عدم نظارت متولیان امر در این تخلفات کاملا مشهود است.

وی با بیان اینکه این پیمانکار درآمد روزانه هنگفتی از ورود گردشگران به این محل کسب می کند گفت: خدمات رفاهی ارائه شده به مسافران نیز با مبالغ دریافتی مغایرت داشته و از کیفیت مطلوبی برخوردار نمی باشد.

آقایی با اشاره به اینکه منابع طبیعی ثروت عمومی است و باید همگان در برابر آن احساس مسئولیت داشته باشند اظهار داشت: علیرغم اینکه مدت قرارداد واگذاری به پیمانکار دو سال است که به پایان رسیده است، ولی کماکان در اختیار وی قرارداد و مسئولین و متولیان امر هیچ گونه اقدامی در راستای واگذاری به شخص واجد شرایط و امین انجام نداده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به دستور رئیس کل دادگستری استان جلسه ای در اسرع وقت در خصوص تعیین تکلیف این منطقه گردشگری در مرکز استان و با حضور متولیان امر برگزار شده و تصمیمات لازم در این خصوص اخذ خواهد شد.