افشاگری مربیان سابق چوکا علیه یکدیگر

به گزارش تالشان نیوز علی لطیفی که مربی ناکام تیم‌های دسته یکی است در چوکا هم دوام نیاورد. استعفای او اما با یک مصاحبه جنجالی همراه شده است. او درباره نیکبخت واحدی که مدتی دستیار لطیفی در چوکا بود، ادعاهایی کرده که از سوی نیکبخت بی پاسخ نمانده است :

*بعد از بازی ملوان که با یک پنالتی مشکوک باختیم و داور تحت تاثیر مراسم سالگرد قایقران بود، آقایان در تالش جلسه گذاشتند و گفته بودند تیم باید صعود کند. این حرف ها را کسانی می زدند که آرزو داشتند تیم ۱۵ امتیاز بگیرد. بعد از بازی ملوان که این موضوعات را شنیدم، خیلی ناراحت شدم. ما تیمی ساخته بودیم که می توانست شگفتی خلق کند. همچنین شنیدیم افرادی که ۱۰۰ هزار تومان به تیم کمک نمی کردند، مدعی شده بودند که تیم باید صعود کند و اگر غیر از این نباشد، تیم را پس می گیریم. من دیدم یا باید بمانم و به اهدافی که دارم برسم یا برای زنده ماندن چوکای تالش باید بروم.

من و نیکبخت همبازی بودیم، ولی دوستی عمیقی با هم نداشتیم. موقعی که گل ریحان بودیم، یکی از دوستان علی نیکبخت را معرفی کرد و گفته دوست دارد کارش را در مربیگری شروع کند. گفت پیش عنایتی رفته ولی مشکلاتی ایجاد شده و نتوانسته کار کند. صحبت که کردیم گفت من نفر پنجم هم باشم، کار می کنم. من علی چینی را به عنوان دستیار اول معرفی کردم و علی نیکبخت را به عنوان دستیار دوم.

معمولا مربی ای که کار نکرده، کنار خط نمی رود ولی من به نیکبخت گفتم که برود. حالا مشکلاتی ایجاد شد که او جدا شد و رفت. بعد می دیدم که تولد لیدرها را استوری می کرد. شنیدم می گفته علی لطیفی مربی خوبی نیست و کمک کنید من مربی شوم. این را البته به لیدرها نگفته بود. من خیلی ناراحت شدم. گفتم اگر قرار است مربی شوی باید بروی و کار کنی. با استوری که نمی شود مربی شد. لیدرها تولد بنده را استوری کرده بودند ولی من تولد آنها را استوری نکردم.

*باورم این است که شان یک بازیکن سابق و یک سرمربی این نیست که با یک هوادار و لیدر برای مسئولیت گرفتن استوری بگذارد. با بازیکنان بعد از بازی ها حرف می زد و اردو را به هم می ریخت. به آنها می گفته چرا ما دفاعی بازی می کنیم؛ من باشم هجومی بازی می کنیم. بعد هم استوری می گذاشت و نمی گفت منظورش من هستم یا علی چینی. من مربی و مدیر فنی تیم های مختلفی بوده ام؛ اکسین، راه آهن، گل ریحان، ملوان و .. حرفم این است تا زمانی که کار می کردم با تمام وجودم کار می کردم ولی وفتی تمام می شد دیگر به کسی زنگ نمی زدم.

آقا اصلا شما بهترین هستید ولی هر چه بوده تمام شده و برو؛ اینطوری من یا رضا عنایتی می فهمیم که اشتباه می کنیم. هیچ کس اینطوری مربی نشده است. نیکبخت دوره بازیگری توانمند بود و بسیار بازیکن خوبی بود ولی دوره بازیگری و بازیکنی متفاوت است. مدیریت ۵ بازیکن هم سخت است. آنهایی که لابی کرده اند برای سرمربیگری هم موفق نمی شوند. هر حرفی از طرف ایشان زده شود، جواب می دهم. من چیزهایی را می گویم که کسی نمی تواند بگوید. آن زمان به خاطر چوکا گذشتم، ولی الان قصه فرق می کند.

نیکبخت واحدی نیز در خصوص صحبتهای علی لطیفی مبنی بر جلسات او با لیدرهای تیم چوکا گفت: به نظرم درست نیست درباره کسی صحبت کنم که در حد و قواره ام نبوده و نیست. من باید در مورد اسطوره هایی نظیر علی دایی، علی کریمی، فرهاد مجیدی و … اظهار نظر کنم اما چون تهمت زده خیلی کوتاه باید بگویم آقای محترم! شما اخلاقی نداری؛ یادت باشد چه ویس هایی برای من فرستاده ای! یادت باشد بزرگترین افتخارت در فوتبال گلزنی به تیم (هابن من) لبنان بوده است. شاید هم اسم این تیم را درست تلفظ نکرده باشم چون تیم مطرحی نیست. من نیازی ندارم با هر کسی جلسه بگذارم اما شما که به اصطلاح سرمربی بودی یادت هست به جای اینکه بالای سر تیم باشی کجاها بودی؟