وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

افتتاح باند رفت آزادراه منجیل – رودبار بدون حضور رئیسی | عدم احداث باند برگشت به دلیل فروشندگان زیتون

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دلیل‌ عدم سفر رئیس جمهور به گیلان برای افتتاح بهره‌برداری از آزادراه منجیل رودبار گفت: رئیس سلام گرم خود را به مردم گیلان، رودبار، منجیل و لوشان رسانده و بسیار مشتاق به حضور در این شهرستان برای افتتاح پروژه آزادراه منجیل_رودبار بودند.

به گزارش تالشان نیوز ، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در حاشیه بهره‌برداری از آزادراه منجیل – رودبار در جمع خبرنگاران با اشاره به دلیل‌ عدم سفر رئیس جمهور به گیلان برای افتتاح این پروژه اظهار کرد: رئیس جمهور، سلام گرم خود را به مردم گیلان، رودبار، منجیل و لوشان رسانده و بسیار مشتاق به حضور در این شهرستان برای افتتاح پروژه آزادراه منجیل_رودبار بودند ولی به دلیل مسائل کاری این سفر منتفی شد و با اصرار ایشان امروز شاهد حضور معاون اجرایی رئیس جمهور برای افتتاح پروژه هستیم.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور برای بهره‌برداری از هشت کیلومتر آزادراه منجیل رودبار گفت: رئیس جمهور تاکید ویژه‌ای برای تکمیل این پروژه داشته و امروز این طرح افتتاح می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت:  ۲۴۰۰ میلیارد تومان منابع به پروژه آزادراه رشت – قزوین ( منجیل – رودبار) تزریق شده است و ارزش روز آن بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان است.

بذرپاش تصریح کرد: ملاحظات اجتماعی یکی از اصول اصلی کار ما بود که اشتغال مردم منطقه بهم نخورد و با مشورت معتمدین منطقه قرار شد که باند برگشت از همان مسیر قبلی باشد البته اصلاحاتی در مسیر صورت می‌گیرد.

در طول مسیر ۸.۲ کیلومتری آزادراه دو دستگاه تونل به طول ۹۲۷ متر و ۸ دستگاه پل به طول ۱۲۱۶ متر احداث شده است.