مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش خبر داد

اخذ مجوز برای تاسیس داروخانه ی شبانه روزی در بخش اسالم حویق و لیسار / جذب ۶۱ بهورز با برگزاری آزمون استخدام و طی مراحل اداری لازم

به گزارش تالشان نیوز دکتر بختیار حیدرنیا روز چهارشنبه در نشست خبری در سالن اداره ارشاد اسلامی تالش از ارائه آموزش‌های بهداشتی به ۴۰ هزار شهروند به عنوان سفیران سلامت خبر داد. و گفت: این افراد برای ارتقای سطح بهداشت جامعه و ارائه کمک‌های خودمراقبتی به مردم فعالیت می‌کنند‌

حیدرنیا اضافه کرد : طرح سفیران سلامت با همکاری آموزش و پرورش، به شکل هر خانه یک سفیر سلامت فعال شده . و در ارتقای سطح ایمنی بهداشتی جامعه موثر است.

وی با اشاره به اخذ مجوز شبانه روزی شدن درمانگاه شهر لیسار. افزود: فعالیت شبانه روزی این مرکز درمانی از ۲ هفته آینده آغاز خواهد شد. و مجوز تاسیس داروخانه شبانه روزی در مراکز بخش های اسالم، حویق و کرگانرود نیز اخذ شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش نبود آنتن تلفن همراه و رمپ تردد معلولان در بیمارستان شهید نورانی تالش را مهمترین مشکلات این مرکز درمانی عنوان کرد. و از تداوم پیگیری ها برای رفع این مشکلات خبر داد.

حیدرنیا با تاکید بر کمبود شدید بهورز در شهرستان تالش گفت: مجوز جذب ۶۱ بهورز گرفته شده است . با برگزاری آزمون استخدام و طی مراحل اداری لازم، مشغول به کار خواهند شد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونای شهرستان تالش افزود: مرکز ۱۶ساعته معین در شبکه بهداشت شهر تالش . مرکز ۲۴ ساعته جامع سلامت بخش حویق برای پایش کرونا فعال است . از زمان شیوع کرونا تا امروز ۲۸ هزار و ۵۰۷ آزمایش کرونا انجام شده. تست ۱۱ هزار و ۸۰۹ نفر مثبت بوده است و ۲ هزار و ۸۲۲ نفر بستری و ۱۶ هزار و ۷۹۸ نفر توسط پزشکان خانواده و بهورزان قرنطینه شده اند.

وی ادامه داد: شهرستان تالش هشت هزار و ۴۰۶ بیمار دیابتی، ۱۹ هزار و ۴۳۶ نفر مبتلا به فشار خون و ۷۳۵ بیمار سرطانی دارد.