فاطمه راکعی در کنگره حزب مردم سالاری:

اختلاف ماهیتی بین بیانیه‌های جبهه‌اصلاحات و ۱۱۰ نفر وجود ندارد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:ساله مهم نه بیانیه جبهه اصلاحات نه بیانیه ۱۱۰ اصلاح طلب است بلکه مساله اصلی ما مردم است. اختلاف نظر ماهیتی بین بیانیه جبهه اصلاحات و رویکرد بیانیه ۱۱۰ نفر وجود ندارد.

به گزارش تالشان نیوز ، به نقل از ایسنا ، فاطمه راکعی صبح امروز – پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ – در کنگره حزب مردم سالاری اظهار کرد: در این سال‌ها ما اصلاح‌طلبان بیشترین هم خود را بر مشارکت سیاسی عمیق و اصولی بر مبنای اصول مردم‌سالاری قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: مبنای ما قانون اساسی و رای مردم است. اگر بر همین مبنا عمل شود، در کشور کارهای بزرگی انجام می‌شود.

وی افزود: مشکلات کشور به دلیل برخی عوامل از جمله تحریف از اصول انقلاب و دیگاه‌های امام خمینی، عدم پاسخگویی درباه فساد، بی عدالتی، عدم درک از شرایط، مدیریت بد سیاسی، اجتناعی و فرهنگی ایجاد می‌شود.

این فعال سیاسی تصریح کرد: ما نتوانستیم چهره‌های شاخص خود را قانع کنیم که در انتخابات شرکت کنند و سایر افراد هم تایید صلاحیت نشدند. جبهه اصلاحات اعلام کرده که متاسفانه در تهران نتوانسته لیست بدهد. صندوق رای اهمیت زیادی دارد و تلاش ما این بوده که با وجود همه مشکلات، مردم پای صندوق بیایند اما نتوانستیم در انتخابات لیست بدهیم. در بیانیه جبهه اصلاحات، اشاره شده که در تهران لیستی نداریم اما دنبال تحریم و عدم مشارکت نیستیم.

وی با اشاره به بیانیه ۱۱۰ اصلاح طلب برای حضور در انتخابات، گفت: این افراد چهره‌های دلسوز، علمی و اخلاقی هستند که دنبال روزنه‌گشایی هستند. اختلاف نظر ماهیتی بین بیانیه جبهه اصلاحات و رویکرد این ۱۱۰ نفر وجود ندارد. جبهه اصلاحات تصمیم گرفته در تهران لیست ندهد اما چنانچه اصلاح‌طلبان شناخته شده و امتحان پس داده و رای اور در شهرستان‌ها حضور داشته باشند، احزاب اصلاح‌طلب می‌توانند از آن‌ها حمایت کنند.

وی در پایان گفت: مساله مهم نه بیانیه جبهه اصلاحات نه بیانیه ۱۱۰ اصلاح طلب است بلکه مساله اصلی ما مردم است. چه باید کنیم تا مردم به بهبود شرایط کشور امیدوار شوند؟ مردم با چه اعتمادی دوباره پای صندوق رای بیایند که فاصله طبقاتی کم شود؟ دولت، وزارت کشور و شورای نگهبان آیا قادر خواهند بود مردم را به مشارکت در انتخابات قانع کنند؟