اختصاص ۱۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار برای پروژه تونل الماس

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: برای اجرای تونل الماس به طول ۲ کیلومتر و ۲۵۰ متر و همچنین احداث ۲ کیلومتر راه دسترسی آن، بیش از ۱۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

به گزارش تالشان نیوز ؛ سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی در استان اردبیل، تسهیلات بانکی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است و متقاضیان می‌توانند از ۱۵۰میلیون تومان اعتبار قرض‌الحسنه بدون کارمزد بانکی و همچنین ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی با کارمزد پایین بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به بازدید از پروژه احداث تونل در گردنه الماس واقع در جاده اسالم، افزود: با مساعد شدن شرایط جوی و تزریق منابع از محل اعتبارات ملی، عملیات اجرایی این پروژه شتاب می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد: برای اجرای تونل الماس به طول ۲ کیلومتر و ۲۵۰ متر و هم‌چنین احداث ۲ کیلومتر راه دسترسی آن، افزون بر ۱۰ هزارمیلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

میرجعفریان همچنین با اشاره به فرونشست زمین در منطقه باستانی و بافت تاریخی قلعه‌باشی شهر خلخال، خاطرنشان کرد: به‌زودی اعضای کمیته فنی استانداری اردبیل از این محل بازدید می‌کنند و با توجه به احتمال ریزش ساختمان‌های واقع در این منطقه، برای جابه‌جایی ساکنان واحدهای مسکونی در معرض خطر ریزش و تخریب آن، تصمیم‌گیری خواهد شد.