پارلمان اروپا آزادی زندانیان سیاسی مصر را خواستار شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پارلمان اروپا با طرح درخواست از دولت مصر برای آزادی زندانیان سیاسی و فعالان حقوقی و رسانه‌ای موافقت کرده و خواستار توقف ارسال تجهیزات امنیتی به مصر شد.

پارلمان اروپا همچنین شکنجه و قتل «جولیو ریگنی» پژوهشگر ایتالیایی در مصر را محکوم کرده و بر استمرار اعمال فشار بر مسئولان اروپا برای تماس با همتای مصری خود جهت کشف حقیقت قتل ریگنی و مجازات عاملان آن تأکید کرد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، پارلمان اروپا همچنین از کشورهای اروپایی برای توقف صادرات تکنولوژی کنترل و تجهیزات امنیتی به مصر به منظور جلوگیری از تبدیل آن به ابزاری برای حمله علیه فعالان حقوقی و جامعه مدنی درخواست کرد.

پارلمان اروپا درباره محاکمه‌های جمعی و صدور احکام اعدام برای شماری از متهمان، بر آزادی فوری و بی‌قید و شرط فعالان حقوقی و رسانه‌ای تأکید کرد و خواستار توقف صدور چنین مجازات‌هایی شد.

از زمان عزل «محمد مرسی» رئیس‌جمهور منتسب به اخوان‌المسلمین در سال ۲۰۱۳ تا کنون علاوه بر مرسی شمار زیادی از فعالان سیاسی و حقوقی از جمله اعضای گروه اخوان‌المسلمین زندانی شده و احکام زیادی از جمله اعدام و حبس ابد برای آنها صادر شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *